Intervju s višestruko nagrađivanom učenicom Nikom Petriš (6.c)

Prošle školske godine, 2013./2014., učenica Nika Petriš iz 5.c razreda predstavljala je našu školu sa svojim literarnim radovima na nekoliko natječaja. Na županijski Lidrano prošao je njezin rad Dobro se dobrim vraća, a na Natječaju Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije osvojila je 2. nagradu za rad Nesreća. Na natječaj e-knjižnečari poslana su njezina dva rada, Crna Erika i Svjetla, te su oba uvrštena u zbornik u kojem su zastupljeni najbolji literarni radovi.  Sve Nikine radove slala je i uređivala njezina učiteljica hrvatskog jezika i književnosti Gordana Vučković Bikić.

Draga Nika, želimo ti još puno puno ovako dobrih literarnih radova i nagrada! smiley

Pročitajte intervju s Nikom Petriš kojeg je odradila i zapisala naša mlada novinarka Eva Badurina (8.a).

Naša Nika i naša Eva smiley

Po svim nagradama, i odličnim sastavcima, zaključila sam da voliš pisati. Što te najviše privlači kod pisanja?

Volim pisati i najviše me privlači to što sve svoje osjećaje i svu svoju maštu mogu staviti na papir.

Što te inspirira za pisanje?

Ja pišem sastavke o svom životu. Zapisujem stvarne događaje u koje dodam neke izmišljene likove  i tako nastane priča. :D

U kojim situacijama najčešće pišeš - je li to kada si tužna ili super sretna?

Pišem kad mi dođe, a to je skoro stalno. :D.

Kad učiteljica  uzme tvoj rad, za natječaje, imaš li osjećaj da ćeš osvojiti nagradu ili misliš da nemaš nikakve šanse za to?

Kad sam se prvi puta natjecala nisam ni slutila da bih mogla pobijediti i osvojiti nagradu, ali sada već to nekako predosjećam.

Kakve nagrade inače dobiješ i koliko si ih već osvojila?

Najčešće su to diplome koje mi služe za uspomene,  ali i za poticaj. Znala sam dobiti i novčane nagrade. Dosta sam ih već osvojila, ne znam točan broj.

Osim pisanja imaš li još koje hobije?

Da, naravno. Bavim se rukometom od 5. godine, također sviram tamburicu u HPD-u i volim čitati knjige koje me poslije nadahnu na pisanje.

Koliko dugo pišeš?

Dosta dugo, mama i učiteljica su me  uvijek usmjeravale u smjeru pisanja.

Kada si otkrila ljubav prema pisanju?

Pišem odmalena, ali sad ne znam točno od kada.

Kako se osjećaš kada, za sebe, napišeš neki odličan sastavak ili pjesmu?

Osjećam se jako ponosno. I volim kada me hvale zbog pisanja jer mi je to poticaj, ali naravno prihvaćam i kritike, jer još uvijek mogu biti bolja.

Što najviše pišeš, jesu li to sastavci, možda pjesme ili nekakve kratke pričice?

Najviše pišem sastavke, ne ide mi pisanje pjesama zato što ne znam baš dobro rimovati riječi. Najviše od svega volim pisati bajke jer imam jako bujnu maštu.

Od svega što si dosad napisala, koji ti je sastavak najdraži?

Najdraži sastavak mi je John Smith. Uvijek me oraspoloži i nasmije kada ga čitam, zbog toga ga najviše volim.

Što tvoja obitelj misli o tvojem pisanju?

Podržavaju me i jako su ponosni. Mama isto voli pisati tako da mislim da je ona najviše ponosna na mene.

I na kraju, što ti misliš o svome pisanju?

Mislim da dobro pišem, ali da se još uvijek mogu poboljšati.

U prilogu su Nikini literarni radovi. Pročitajte ih i uvjerite se zašto su nagrađeni.

Priloženi dokumenti:
CRNA_ERICA.docx (12.47 KB)
DOBRO_SE_DOBRIM_VRACA.docx (13.46 KB)
Nesreca.docx (15.10 KB)
SVJETLA.docx (11.85 KB)

objavio: Marina Sever   datum: 21. 10. 2014.

« Ožujak 2024 »