Božićna priredba

"Dječja radost sad je tu!"pjevao je naš zbor na samom početku još jedne božićne priredbe održane 18. prosinca 2015. u dvorani Kraluš. Učenici, učitelji, roditelji, djedovi i bake uživali su u programu koji su učenici pripremili sa svojim učiteljicama i dječja se radost mogla vidjeti u svakoj minuti programa. Voditelji priredbe bili su Karla Angelina Vukelić i Matej Košćec.

Božić nam se približava, a i kraj godine je tu, jedino što još nedostaje je snijeg kojeg svi željno išćčekuju. Zimsku idilu zato su nam vjerno dočarali naši zboraši i tamburaši izvedbom pjesama Okitimo dom, Zima i Kesni sneg pod dirigentskom palicom učiteljice Snježane Krivak.

Učenice prvoga razreda Ema i Tea naše su dvije zvijezde i u svome su nam razgovoru otkrile tko to slijedi put od svjetlosti i kamo će ih taj put odvesti, a Lucija, Luka, Lovro, Ela i Lana recitirali su pjesmu o malenom prozeblom vrapčiću koji nije ostao sam i tužan u božićnoj noći.

Učenici Maja, Viktorija i Ivan dočarali su nam kakvu je tajnu čudesna svjetlost skrivala u božićnoj noći pjesmom Čekajući Božić. Našim prvašićima bio je ovo prvi nastup i u tome ih je najviše bodrila učiteljica Sandra Grošinić.

Nedavno je održana 35. smotra dječjega kajkavskoga pjesništva Dragutin Domjanić  u Svetom Ivanu Zelini, a našu je školu lijepo predstavio Stjepan Lazarin s mentoricom učiteljicom Dubravkom Antunicom Jelinčić. Stjepan nam je izveo svoju pjesmu Zdenec.

Uživali smo i  u kratkom igrokazu Blagdanski miševi u kojem su učenice Tea i Helena u ulozi Miška i Šiška raspravile trebaju li i miševi slaviti Božić i što to treba njegovati u životu ako želimo biti sretni.

Koga je mala bijele pahuljica susrela na svome putu  saznali smo u scenskoj igri Pahuljasta priča koju su izveli Sara, Tara i Karlo.

Božić je i jako cool blagdan, to već svi znamo, ali kako se on proslavlja u jednoj obitelji dočarali su nam Ana, Dora, Dora, Mihaela i Josipa u božićnoj priči Sretan Božić. Sva tri kratka igrokaza učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda pripremili su s našom dragom učiteljicom Željkom Peras.

Pahuljama se vesele svi, veliki i maleni, zato što nam donose veselje, mir i spokoj, a brišu tugu, jad i najavljuju skori dolazak malenoga Isuseka. Više o veselju koje nam donose snježne pahulje čuli smo u poznatoj njemačkoj pjesmi  Schneeflockhen, Weissrockchen iz 19. st. koju su nam izveli Lana, Lea, Sara, Petra, Antonio, Borna, Petra i Luka pod vodstvom učiteljice Maje Vukelić.

Pjesma Leise rieselt der Schnee je i uglazbljena, a otpjevale su je naše zborašice Noemi, Ivana, Lucija i Ana.

Dramska skupina viših razreda pod vodstvom učiteljice Gordane Vučković Bikić vrijedno je pripremila igrokaz u kojem naši mladi glumci tragaju za božićnom radošću. Svi se ponekad posvađamo s roditeljima, a ovaj nam je igrokaz lijepo istaknuo važnost obitelji i zajedništva.

I kao šećer na kraju ove naše priredbe, veselje i radost u naša srca unijela je plesna skupina prvih i drugih razreda pod vodstvom učiteljice Mirjane Mumelaš pjesmom Pahuljice padajte.

Dragi naši, neka vam miris božićnog drvca unese radost u ove dane, neka vam je u duši mir, u srcu mladost, a u radu uspjeh.

Želimo vam da pored sebe imate drage vam ljude i da vam ovaj Božić sretan bude.

objavio: Martina Jug   datum: 21. 12. 2015.