POLUZAVRŠNICA DRŽAVNOG NATJECANJA IZ RUKOMETA ZA DJEVOJČICE I DJEČAKE 5. I 6. RAZREDA

Dana 5. svibnja 2016. u Svetom Ivanu Zelini održana je Poluzavršnica državnog natjecanja iz rukometa za djevojčice i dječake 5.i 6. razreda. Natjecale su se četiri muške i četiri ženske ekipe. Djevojčice su doputovale iz Rijeke, Buja, Rugvice i Siska, a dječaci iz Buja, Viškova, Ruda i Kutine.

Natjecanje je započelo u 11 sati prvom utakmicom dječaka između Ruda i Buja. Ekipa Ruda imala je prednost u prvim minutama koju im je donijela čvrsta obrana, brzina, okretljivost i mali broj tehničkih pogrešaka. U šestoj minuti ekipa Buja je došla do prvog pogotka odličnom akcijom za pivot te je rezultat bio 4:1.  Prvi gol ohrabrio je ekipu Buja koja se počela buditi i zaigrala u pravom duhu. U prvom poluvremenu osjetila se prevlast iskusnih Ruda koji su poluvrijeme završili s 5 golova prednosti, rezultatom 9:4. Na samom početku drugog poluvremena golman Buja bio je ozlijeđen te nisu imali zamjenskog golmana. Utakmica je završila pobjedom Ruda s tri gola prednosti.

Druga utakmica igrala se između ženskih ekipa Buja i Siska. Obje ekipe igrale su grubo, ali uz puno promašenih golova. U trećoj minuti poveo je Sisak brzim kontrama. Golman Buja spasio je svoju ekipu i obranio nekoliko čistih zicera. U devetoj minuti rezultat je bio izjednačen na 3:3. Utakmica je bila između dvije podjednake ekipe te je bila vrlo napeta. Poluvrijeme je završeno rezultatom 7:7. U drugom poluvremenu obrana Buja bila je loša, ali su igračice uspjele povesti i na kraju pobijediti golom prednosti i rezultatom na kraju utakmice 17:16 za Buje.

POLUFINALE

Utakmica se za treće mjesto za dječake igrala između Buja i Viškova. Bila je napeta, prepuna isključenja i prekršaja. U posljednjoj minuti ekipa Viškova igrala je sa samo pet igrača nakon crvenog kartona lijevog vanjskog te nisu imali zamjenu. Ekipa Buja pobijedila je s 3 gola prednosti rezultatom 17:14.

Jedna od najnapetijih utakmica ovog natjecanja bila je između djevojčica iz Rugvice i Siska za treće mjesto. Bila je to brza utakmica s puno isključenja i opomena te puno penala. Na poluvremenu je Sisak vodio golom razlike i rezultatom 11:12. Utakmica je završila neriješeno rezultatom 22:22. Izvodili su se sedmerci te je na kraju Rugvica pobijedila 4:2.

FINALE

Finale su otvorili dječaci utakmicom između Ruda i Kutine. U utakmici se osjetila dominacija Ruda koje su bile iskusnije, brže i okretnije. Golman Kutine ulagao je puno truda i napora, ali lopte koje su Rude upućivale prema golu bile se nezaustavljive. Obrana Ruda 3-2-1 pokazala se efikasnom, a brza kretnja pomogla im je u pobjedi. U 25 minuti rezultat je bio 21:7 za  Rude koje i dalje nemaju milosti i punom snagama napadaju Kutinu. Kutina je imala dugačak period bez gola koji je trajao čak devet minuta. Rude su uvjerljivo pobijedile sa 11 golova razlike i tako si osigurale odlazak na Državno natjecanje u Vinkovce.

Finale između djevojčica igrale su ekipa Buja protiv Rijeke. Bila je to utakmica s puno prekida i prekršaja. Izjednačenje je stiglo u 12. minuti, no nekoliko sekundi kasnije Rijeka je ponovno povela. Pobjedu u ovoj utakmici odnijela je Rijeka rezultatom 17:13.

Zahvaljujući dobroj organizaciji i kvalitetnim ekipama imali smo priliku uživati u odličnom natjecanju. Atmosfera i raspoloženje bilo je odlično, a navijači su pridonijeli takvoj atmosferi. Čestitamo ekipama, a Rudama i Rijeci želimo svu sreću na državnom natjecanju u Vinkovcima.

IZVJEŠTAJ NAPISALA: Mihaela Sušec, 8.c

FOTOGRAF: Tomislav Kralj, 8.c

objavio: Martina Jug   datum: 12. 5. 2016.