Izvanučionička nastava 4. razred na Murteru

Učenici četvrtih razreda matične i područnih škola  Komin i Prepolno  23., 24. i 25. svibnja  2016. godine krenuli su na izvanučioničku nastavu na Murter u 06:15 sati ispred Vatrogasnog centra u Svetom Ivanu Zelini.

Prvo odredište su nam bila Plitvička jezera. Razgledali samo Donja jezera, a nakon šetnje vozili smo se brodom do vlakića s kojim smo se vratili do polazišta obilaska. Razgled Gornjih jezera bio je otkazan zbog izrazito loših vremenskih uvjeta.

Potom smo krenuli do Cerovačkih pećina. U pratnji vodiča obišli smo pećine koje su dio NP Sjeverni Velebit. Zatim smo krenuli do hotela Colentum na Murteru. Nakon večere imali smo druženje u discu s animatorom i potom noćenje.

Idućeg dana odmah nakon doručka uputili smo se u Biograd na Moru gdje smo posjetili Zavičajni muzej i prošetali starom gradskom jezgrom.

Iz Biograda na Moru smo se vratili na ručak u hotel, a nakon ručka učenici su imali slobodno poslijepodne za druženje i kupanje na plaži Slanica.

Nakon večere je uslijedio večernji posjet Zadru uz razgled sa stručnim vodičem. U pratnji vodiča razgledali smo ove znamenitosti: crkvu Sv. Donata, katedralu Sv. Stošije, crkvu i samostan Sv. Marije, crkvu Sv. Krševana, crkva Sv. Šime, Kopnena vrata, Trg 5 bunara, Forum, Narodni Trg s vijećnicom, morske orgulje, pozdrav Suncu… Morske orgulje nisu radile jer su bile na renoviranju. Nakon povratka u hotel Colentum učenici su otišli spremati svoje stvari za put, a nakon toga na spavanje.

Trećeg dana smo posjetili smo otok Zlarin, otok koralja i Vesne Parun. Nakon razgledavanja Muzeja, učenici su slobodno vrijeme iskoristili za kupanje na zlarinskoj plaži i igru u dječjem parku. Vozili smo se brodom natrag do Šibenika i vratili se u Murter na ručak.

Poslije ručka smo krenuli prema Ninu. Razgledali smo najstariji hrvatski kraljevski grad, Crkvu sv. Križa- najmanja katedrala u svijetu, kip slavnog biskupa Grgura Ninskog, te posjetili i razgledali solanu Nin i Muzej soli uz stručno vodstvo.

Nakon toga nastavili smo putovanje kućama, vozili smo se autocestom uz usputnim zaustavljanjima prema potrebi. U Sveti Ivan Zelinu vratili smo se 25. svibnja 2016. u 23:47 sati.

Đaci su proveli tri dana ispunjena bogatim programom, utvrdili smo već naučene sadržaje o Primorskom kraju RH, osjetili su mirise i boje mediteranskog bilja, divili se čudnovatim pećinama velebitskog podzemlja, uočili čari otoka i shvatili važnost turizma u toj regiji.

OSTALE FOTOGRAFIJE MOŽETE VIDJETI U FOTOGALERIJI wink

objavio: Ivana Kožić   datum: 30. 5. 2016.