Dani kruha u 2. b razredu

Petak poslijepodne. Učionica br. 15. Dvadesetak učenika i učiteljica 2.b razreda. Svi smo bili jako veseli i spremni za još jednu školsku avanturu.

Ove godine odlučili smo aktivno obilježiti Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Učenici su dobili zadatak da u  kuharicama svojih mama ili baka pronađu recept za klipiće. Recepte su donijeli u školu. Na satu smo ih najprije čitali i razgovarali o njima. Pri tome smo uspoređivali recepte koje su učenici donijeli:Koliko je brašna potrebno u tvojem receptu? Koliko mlijeka? U mom receptu  piše samo jedan kvasac …

Odlučili smo se za jedan zajednički recept i počelo je vaganje, točenje, miješanje... Ruke su nam bile bijele kao u pravih pekara. Izmiješali smo suhe namirnice, zatim ulili tekuće. I dizanje kvasca smo strpljivo dočekali. A onda je počelo pravo veselje!Marljive ruke miješale su i razvlačile tijesto. I uspjele su ga umijesiti. (Pokoji savjet zatražili smo i od teta kuharica.) Stavili smo tijesto da se digne i zatim smo počeli s oblikovanjem klipića. Svaki je učenik umijesio i oblikovao svoje pecivo.

Tete spremačice su sumnjičavo gledale naš rad, ali kad su probale klipiće i one su tražile recept.

I ravnateljica i tajnica željele su probati naše klipiće, ali za njih ništa nije preostalo. Klipići su bili prefini i nismo im mogli odoljeti.

Cijela je škola mirisala po svježe pečenom pecivu. Svi su željeli znati tko je za to zaslužan. Bili smo jako ponosni.

Iako su u ponedjeljak svi drugašići zajedno obilježili Dane kruha, ovaj petak će učenici 2.b razreda ipak duže pamtiti. Ono što smoi sami umijesili, i još slasnije  pojeli,ne može se lako zaboraviti.

Učiteljica Vesna Bašić

objavio: Suzana Tukša   datum: 2. 11. 2016.