IZVANUČIONIČKA NASTAVA UČENIKA SEDMIH RAZREDA

U utorak 6. prosinca u sklopu izvanučioničke nastave učenici sedmih razreda posjetili su Zagreb. Osim šetnje središtem Zagreba i uživanju u blagdanskoj atmosferi koju su upotpunili raskošni božićni ukrasi, učenici su posjetili muzej Svijet gljiva-izložbeni i edukativni centar , Muzej hrvatskog nogometa-Budi ponosan  te su u kazalištu Mala scena uživali u predstavi Debela.

U muzeju Svijet gljiva upoznali su se s novim vrstama jestivih, ali i otrovnih gljiva i time proširili svoje znanje. Jedinstveni muzej u svijetu Svijet gljiva nalazi na Trgu bana Josipa Jelačića i osnovao ga je profesor Roman Božac, strastveni kolekcionar gljiva. Bogata zbirka gljiva, njih 1500, sa svih strana svijeta plijenili su pažnju učenika svojim izgledom, a profesor Božac i njegova asistentica upoznali su učenike s brojnim zanimljivostima o različitim vrstama gljiva, njihovu podrijetlu i procesu liofilizacije kojim gljive mogu dugo sačuvati u prvobitnom obliku.

Ulaskom u Muzej hrvatskog nogometa učenici su imali osjećaj da obilaze nogometni stadion jer su ih okruživali predmeti iz svlačionica, trofeji koje su osvajali hrvatski klubovi tijekom povijesti, dresovi, ali i prikazi stadiona na velikim ekranima. Mnoštvo slika i natpisa uvukli su učenike u svijet nogometa, ne samo na stadion među poznate hrvatske reprezentativce, već i na tribine među vatrene navijače uz poruke bivših i sadašnjih igrača koji pozivaju na sportsko navijanje.

Vesela i razigrana atmosfera vladala je u kazalištu i od prvih minuta pozornost učenika bila je usmjerena na glavne likove i zanimljivu radnju predstave Debela koja je nastala prema popularnom romanu Silvije Šesto Stipančić. Glavna junakinja Lada, petnaestogodišnja tinejdžerica, na zanimljiv je način približila učenicima svoje probleme: višak kilograma, nesretne ljubavi, nesporazum s prijateljima…Učenici su kroz pjesmu, ples, zanimljivu scenografiju, kostime i puno smijeha promišljali o tinejdžerskim problemima.

Učenici su proveli prekrasan dan u okićenom Zagrebu, ponešto su naučili i uživali u izvrsnoj kazališnoj predstavi, a uz šetnju i okrijepu u Mc Donald’s restoranu zaokružili izvanučioničku nasatavu te su se  u nadi da će uskoro ponovno uživati, zaputili svojim domovima.

Izvještaj napisale: Klara Dananić (7.c) i Timea Subošić (7.d)

objavio: Martina Jug   datum: 8. 12. 2016.