BILI SMO DOMAĆINI ŽUPANIJSKOGA NATJECANJA IZ BIOLOGIJE

Jako nam je drago i ponosni smo što je naša škola u ponedjeljak ugostila 95 učenika sedmih i osmih razreda te srednjih škola Zagrebačke županije (i njihove mentore) koji su se natjecali u znanju i istraživačkom radu iz biologije. Cijelo je natjecanje regularno provedeno i proteklo je u ugodnom ozračju.

Na svečanom otvorenju nastupile su učenice osmih razreda Mia Andričić i Nina Anđelković izvodeći monologe iz knjiga Tomisla va Zagode Nek bude kaos i Jadranka Bitenca Osmijeh nepopravljivog optimista. Nakon pozdravnog i poticajnog govora ravnateljice Gordane Čosić, učenici su pristupili samom natjecanju, odnosno pisanju pismene zadaće (devedeset minuta).

Njihovi su mentori za to vrijeme bili slobodni pa su im učenica 8.b razreda Petra Banovec s mentoricom Natašom Hrbud-Puhelek prezentirale svoj rad Jabuke kojim su uspješno sudjelovale na 3. Državnom turniru mladih prirodoslovaca. Osim rada, približile su i predstavile cijelu kompleksnu koncepciju ovog natjecanja koje je istraživačko natjecanje u eksperimentalnom rješavanju znanstvenih problema za učenike osnovnih i srednjih škola.

Nakon pismene zadaće, učenici su pristupili prezentaciji svojih istraživačkih radova. Za vrijeme rada povjerenstva, a do objave rezultata, natjecatelji i njihovi mentori mogli su u novouređenome zelinskome kinu pogledati film Kapetan Fantastični.

Rezultate natjecanja možete pogledati ovdje.

Podjeli nagrada i priznanja te zatvaranju natjecanja pridružio se i zelinski gradonačelnik Hrvoje Košćec.

Boje naše škole na ovom je županijskom natjecanju uspješno branio Josip Ratkajec (mentorica Nataša Hrbud-Puhelek) i osvojio odlično 9. mjesto u konkurenciji 21 učenika sedmih razreda. Bravo!

Svim učenicima, a posebno onima koji će biti pozvani na državno natjecanje čestitamo od srca i nadamo se da iz našeg prekrasnog prigorskog gradića nose lijepe uspomene i pozitivne dojmove.

Sve fotografije možete pogledati ovdje.

objavio: Maja Hunjadi Barišić   datum: 15. 3. 2017.

« Ožujak 2024 »