RAZVOJ ŠKOLSKOG VOLONTIRANJA

Naša se škola uključila u dio projekta „Razvoj školskog volontiranja uspostavom mreže volonterskih klubova Crvenog križa“ pod nazivom „Mali interventni timovi“. Projekt je trajao godinu dana, a sastojao se od početnog i završnog kampa, mjesečnih druženja u prostorijama Gradskoga  društva Crvenoga križa, tri izlaganja po školama i jednog javnog izlaganja. Tim naše škole činili su: Elena Belobrajdić, Anamaria Tuković, Lana Bertić, Juraj Kralj i Vida Šimunović.

Početni edukacijski kamp održao se na Sljemenu. Edukacija se sastojala od tri područja: prve pomoći, postavljanja šatorskog naselja te pružanja psihosocijalne podrške i službe traženja. Uz edukaciju smo imali vremena za igru na snijegu i dodatne aktivnosti. Bilo je lijepo upoznati nove ljude i družiti se, a uz to i puno naučiti. Na mjesečnim smo druženjima imali radionice i vježbali smo izlaganja. U svakoj školi na našem području podizali smo šator, a na javnom izlaganju smo pokazivali i pružanje prve pomoći. Bilo je jako zanimljivo i zabavno. Na završnom kampu u Novom Vinodolskom, a kojem smo prisustvovali tri dana (od 7. do 9. rujna), bilo je još ljepše jer smo se tu upoznali sa svim učenicima koji su sudjelovali u raznim programima ovog projekta. Uživali smo u ljetnim radostima te dijelili svoja iskustva i stečena znanja.

Mislim da je ovaj projekt jako dobro osmišljen i smatram da nas je educirao i potaknuo na volontiranje te tako postigao svoj cilj. Meni je osobno bilo jako zabavno. Stekla sam nove prijatelje, naučila pružati prvu pomoć i psihosocijalnu podršku, podizati šatorsko naselje i saznala sam čemu služi služba traženja. Zahvaljujem Crvenom križu na ovom predivnom iskustvu.

Vida Šimunović, 8.a

objavio: Maja Hunjadi Barišić   datum: 20. 9. 2018.

« Ožujak 2024 »