SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

U četvrtak, 9. svibnja 2019., u našoj školi su se predstavile učeničke zadruge Zagrebačke županije. Posjetili su nas učenici i učitelji iz različitih škola s područja Zagrebačke županije i prodavali ručno izrađene radove.

Neke od zadruga koje su se predstavile su: Breza, OŠ Nikole Hrbava (Velika Gorica), Martinovac, OŠ Ivan Benkovac, Regočeva gredica, OŠ Ivane Brlić Mažuranić (Prigorje-Brod), Sunce, OŠ Ante Kovačića (M. Gorica), OŠ Eugena Kumičića (Velika Gorica), Jakovlje, Horugva, Brežan (Kravarsko), Lajdica (Pokupsko), Grozdek, OŠ Ljubo Babić (Jastrebarsko), Okić, OŠ Mihaela Šiloboda, Zelenec, OŠ Antuna Augustinčića( Zaprešić), UZ Jabuka, OŠ Milke Trnine (Križ), OŠ Stjepan Radić (Božjakovina), VG Izazov, Centar za odgoj i za obrazovanje VG, UZ Pčelica (OŠ Dubrava), Stražnik (Samobor) i druge. U maloj dvorani zadruge su pokazale svoje ručne radove koje su prodavali nakon službenog otvorenja. Ovaj događaj je otvorila zamjenica Župana Nadica Žužak. Na otvorenju su sudjelovali i naša ravnateljica Gordana Čosić i gradonačelnik Hrvoje Košćec. Svojim govorom su zaželjeli dobrodošlicu svim učenicima i učiteljima.

Naravno, sve je bilo upotpunjeno glazbom. Tamburaši iz OŠ Slavka Kolara prekrasno su odsvirali himnu i mnoge druge pjesme. Na štandovima su se mogli vidjeti  razni proizvodi, od keramičkih posuda do eteričnih ulja.  Posjećenost je bila odlična te je svatko mogao pronaći nešto što želi u svome domu. Mnogi su dan uljepšali kupnjom nakita, raznih posuda, torba i ostalih ukrasa po niskoj cijeni. Svatko tko je kupio neki od ručnih radova, ne samo da je uljepšao sebe nakitom i obogatio novim ručno izrađenim predmetom, već je tim činom pokazao da su učenici zaista uspješni i da su njihovi radovi izvrsni.

Učiteljice naše škole su dovodile svoje razrede kako bi učenici vidjeli da se uz malo truda i volje može napraviti nešto jedinstveno. Sudjelovanjem u radu zadruge djeca razvijaju svoje vještine, stvaraju razne ukrase i nakit, ali i ulaze u svijet poduzetništva. Svaka zadruga imala je svoj prostor za izlaganje radova te su se svi u ugodnom ambijentu dobro zabavili. Sav prikupljeni novac ulaže se u njihove škole. Atmosfera je bila odlična, bilo je zabavno i veselo, a naši gosti otkrili su svoje talente i pronašli put kojim žele kročiti u bolju budućnost.

Izvještaj pripremila: Gabriela Sušec, 7.c

objavio: Martina Jug   datum: 14. 5. 2019.

« Ožujak 2024 »