SUSRET ČETVRTAŠA S GRADONAČELNIKOM

Učenici četvrtih razreda posjetili su gradonačelnika našeg grad Svetog Ivana Zeline  Hrvoja Košćeca. Saznali su da on brine o našem gradu . Nakon emisije Što vas žulja svojim pitanjima su provjeravali hoće li uistinu biti izgrađen nogostup i kada, može li malo popraviti našu školu,što se radi  u ulici Vladimira Nazora, kada će biti bazeni i imamo li šanse da dobijemo koji šoping centar. Gradonačelnik im je vrlo strpljivo odgovarao na njihova pitanja i pojašnjavao koje planove ima i što planira napraviti u našem gradu.

Evo nekih učeničkih radova nakon susreta.

Naš susret s gradonačelnikom

U  petak 21.11.2014. krenuli smo u posjet gradonačelniku. Kad smo stigli u gradonačelnikov ured vidjeli smo da nije ništa posebno, radni stol, kompjutor, telefon i stolice. Bilo nas je mnogo pa smo ušli u sobu za sastanke. Neki od nas su sjedili na super udobnim stolicama. Gradonačelnik nam je pričao o poslovnoj zoni  u Heleni,o bazenima i o malom viteškom gradu. Zatim smo se spustili u gradsku vijećnicu. Tamo smo svi sjeli i postavljali gradonačelniku razno razna pitanja: zašto nemamo ovog, zašto nemamo onog. Dali smo mu i neke prijedloge. Na kraju smo popili sok i pojeli peciva i vratili se natrag u školu.

Ana Šelko, 4.b

Naš susret s gradonačelnikom

Danas smo bili kod gradonačelnika. Prvo smo posjetili gradonačelnikov ured i malo popričali. Gradonačelnik nam je pokazao malu sobu za sastanke i rekao nam što sve planira napraviti i kada bi to otprilike bilo gotovo. Nakon toga smo otišli u gradsku vijećnicu i tamo malo popričali. Ispitivali smo gradonačelnika hoće li napraviti šoping centar, Mc Donalds ili DM. Poslije smo popili sok i pojeli kolače pa se vratili u školu.

Valerija Lanović Bobovec, 4.b

Naš susret s gradonačelnikom

Svi četvrti razredi išli su gradonačelniku u posjet. On nam je pokazao svoj ured, salu za sastanke i gradsku vijećnicu. Objasnio nam je sve obveze koje on obavlja. Zatim smo ga mogli pitati sve što nas zanima. Bilo je mnogo pitanja i na sva je imao odgovor. Rekao nam je svoje ideje za grad Sveti Ivan Zelina i okolna mjesta. Jedna od njih je i Viteški grad. U njemu bi bila i igraonica za djecu, restoran..... Složio se s nama da bi bilo dobro da imamo koju veću trgovinu. Ponudili su nas sokom i kolačima. Nakon toga smo se pozdravili i krenuli prema školi .Meni je bilo lijepo kod gradonačelnika.

Stella Šimunec, 4.b

Bili smo kod gradonačelnika

21. studenog svi četvrti razredi su išli u općinu u ured gradonačelnika. Krenuli smo početkom trećeg sata. Kada smo došli, penjali smo se stepenicama na drugi kat. Tamo je ured gradonačelnika. Nije bilo puno mjesta pa smo svi bili šćućureni kao prestrašeni pilići. Više nismo mogli izdržati pa smo nakon pet minuta išli u sobu za sastanke. Tamo nam je gradonačelnik pokazivao na čemu sada radi u našem gradu. Upravo sada radi na obnovi bazena, izgradnji srednjovjekovnog parka i izgradnji nogostupa. Sljedeća prostorija je bila vijećnica. Tamo smo raspravljali kao pravi predstavnici gradske vlasti. Raspravljali smo o city centru, dm-u, hotelu… Gradonačelnik je rekao da će se u školi do sljedeće godine promijeniti svi prozori i parket u maloj dvorani. Nakon svih tih pregovora svi smo se zatrčali po sok i kolače. Svima je bilo fino! Vratili smo se u školu deset minuta prije kraja četvrtog sata. Bilo je odlično! Nakon toga smo svi pričali o tom lijepom događaju.

Leonarda Zbiljski, 4.c

Bili smo kod gradonačelnika

Bili smo kod gradonačelnika Hrvoja Košćeca. Posjetili smo gradonačelnikov ured gdje stane 6 ljudi, no nas je bilo mnogo više. Poslije ureda otišli smo u sobu za sastanke, gdje se oni dogovaraju. U sobi za sastanke nam je gradonačelnik pokazivao planove za sljedeću godinu, to su: izgradnja starih bazena u nove, viteški park s dućanima, restoranima i igraonicama za djecu. Onda smo otišli u gradsku vijećnicu. Pitali smo gradonačelnika neka pitanja: Hoće li izgraditi city centar, na što je on odgovorio  da ovdje nema mjesta za city centar. Na pitanje Kada će se izgraditi nogostup u Hrastju, odgovorio je da se počeo raditi. Bilo je mnogo pitanja. Poslije pitanja otišli smo jesti i piti, lijepo nas je pogostio.

Jelena Rihtar, 4.c

Slike našeg posjeta gradonačelniku možete pogledati u fotogaleriji. smileyhttp://www.os-ddomjanic-zelina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=116

objavio: Ivana Kožić   datum: 30. 11. 2014.