KVIZ ZNANJA

Jubilarnu petu godinu za redom u našoj školi održan je KVIZ ZNANJA-interno završno natjecanje za učenike viših razreda.

Natjecanje je ekipno, a svaku ekipu čini po jedan učenik petog, šestog, sedmog i osmog razred. Znanje se provjerava iz pet područja: prirode, biologije, kemije, fizike i geografije, a natjecanje obuhvaća pisani dio i usmeni dio (KVIZ) koji je otvoren za gledateljstvo.

U kvalifikacijski dio uključilo se pedesetak učenika viših razreda, a pet prvoplasiranih iz pojedine kategorije ušlo je u finale formirajući pet ekipa.

Ekipe su bile:

ČUDNOVATI ODLIKAŠI                 RAZLIČITI

Klara  Vergles     8.b                   Ana  Cvetko        8.d

Adrian  Sušec     7.b                   Mateja  Petrinjak  7.d

Leo  Vrhovec      6.c                   Nika  Petriš         6.c

Lara  Rušec       5.a                    Ivan  Petriček      5.a

EUROPSKE NINDŽE                        NEUSTRAŠIVI

Tea  Tuković 8       8.c                 David  Viljevac   8.d

Elena  Novak         7.b                 Karla A. Vukelić  7.c

Helena  Trcak        6.a                 Filip  Posavec     6.d

Anamarija Dužaić    5.a                 Petar  Turčić     5.d

KREATIVCI

Luka  Pavlak         8.d

Josip Bartaković     7.b

Dora  Prugovečki     6.c

Sara  Kurjak         5.a

Nakon pisanog dijela, prvo mjesto imala je ekipa ČUDNOVATI ODLIKAŠI. Drugi su, sa 1,5 boda manje, bili NEUSTRAŠIVI, a velika gužva stvorila se u borbi za treće  mjesto. Uslijedila je napeta borba na usmenom dijelu. Sve se odigravalo pod budnim okom članica povjerenstva, učiteljica: Božice Čegec, Nataše Hrbud-Puhelek, Irene Hrženjak i Dijane Stubičar.

Na kraju je redoslijed bio sljedeći:

1. ČUDNOVATI ODLIKAŠI

2.NEUSTRAŠIVI

3. KREATIVCI

Ekipa ČUDNOVATI ODLIKAŠI: Klara Vergles (8.b), Adrian Sušec (7.b),

Leo    Vrhovec (6.c) i Lara Rušec (5.a)

Učenici pobjedničke ekipe pokazali su svoju svestranost, timski duh te želju za znanjem i dokazivanjem, a našu školu lijepo su prezentirali na Županijskim i Državnim natjecanjima. Klara se dokazala na Županijskom natjecanju iz fizike, Adrian na Županijskom natjecanju iz kemije i biologije, a Lara na Državnom natjecanju iz tehničke kulture.

Ovim putem im još jednom ČESTITAMO!!!        smileywinklaugh

Učenici tri prvoplasirane ekipe nagrađeni su poklonima izdavačke kuće Školska knjiga  koja je bila sponzor i na čemu im najljepše zahvaljujemo.

Pripremila:

Nataša Hrbud-Puhelek, prof.

objavio: Martina Jug   datum: 4. 6. 2015.