Gradsko natjecanje u čitanju naglas

U petak, 16. listopada 2015., u Gradskoj knjižnici Svetog Ivana Zeline održano je natjecanje u čitanju naglas.

Čestitamo svim našim učenicima na sudjelovanju, a posebno onima koje su pobijedile i osvojile 1. mjesto. U nižoj je kategoriji pobijedila Ana Banovec (3.b), a u višoj kategoriji Petra Hrupec (7.c). Čestitamo im od srca kao i njihovoj mentorici Maji Hunjadi Barišić te im želimo dobar plasman i na sljedećoj razini natjecanja. yessmiley

Opširnije izvješće pogledajte u nastavku obavijesti, a fotografije s natjecanja pogledajte u prošloj obavijesti.

Natjecali su se mnogi naši učenici od 3. do 8. razreda. učenici od 3. do 5. razreda bili su u nižoj kategoriji natjecanja, a učenici od 6. do 8. razreda bili su u višoj kategoriji.

U nižoj su kategoriji sudjelovale sljedeće učenice: Ana Banovec, Ana Pelko, Antonija Perić, Ema Žilavec, Karla Kljajić, Karla Marija Gluhak, Lucija Kalinski, Magdalena Maria Marković, Natalija Sedlar i Tea Andričić.

U višoj su kategoriji sudjelovali sljedeći učenici: Adrian Sušec, Helena Trcak, Lukas Šušnjak, Matej Košćec, Matej Špehar, Mia Andričić i Petra Hrupec.

Natjecatelji su za predstavljanje imali najviše pet minuta. U prve dvije minute trebali su usmeno obrazložiti svoj odabir knjige na što inovativniji i kreativniji način bez korištenja ikakvih tehnoloških pomagala. Ostale tri minute predviđene su za izražajno čitanje naglas.

Kriteriji ocjenjivanja su: kreativnost uvodnog dijela, jasnoća i razgovijetnost, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam. Pravila i kriteriji ocjenjivanja su za obje kategorije ista.

Prvoplasirani natjecatelji na gradskom natjecanju idu na županijsko natjecanje,a prvoplasirani na županijskom natjecanju idu na nacionalno.

Razlike su među našim natjecateljima bile jako male. Većinu natjecatelja je dijelio po samo jedan bod. Što je dokaz da su se svi jako potrudili i da su tek nijanse presudile.

Držimo fige i nadamo se da će i netko od naših cura ići na nacionalno natjecanje.

Izvješće napisala: mlada novinarka Nina Anđelković (7.b).

objavio: Marina Sever   datum: 20. 10. 2015.