OBAVIJEST RODITELJIMA O OSTVARIVANJU PRAVA NA BESPLATNU PREHRANU

Molimo roditelje/staratelje/posvojitelje/udomitelje djece iz obitelji čiji dohodovni cenzus svih članova zajedničkoga kućanstva (kućanstvo čine svi članovi obitelji i djeca koji dijele isti životni/stambeni prostor) ne prelazi iznos od 2000,00 kn mjesečno po članu zajedničkoga kućanstva da se u srijedu (7. rujna 2016.) jave razredinci/razredniku svoga djeteta kako bi dobili upute što je potrebno potpisati i dostaviti do petka (9. rujna 2016.) kako bi njihovo dijete ostvarilo pravo na besplatnu školsku prehranu. Riječ je o projektu Zagrebačke županije te se prijave izvan roka neće razmatrati i neće biti moguće naknadno uključivanje u besplatnu školsku prehranu.

IZJAVE KOJE SE MORAJU POTPISATI, RODITELJI ĆE DOBITI U ŠKOLI. SVE SE IZJAVE POTPISUJU POD MATERIJALNOM I KAZNENOM ODGOVORNOŠĆU.

Popis izjava:

• Izjava o sastavu zajedničkog kućanstva u kojemu živi dijete (izjavu potpisuje jedan od roditelja/skrbnika/posvojitelja/udomitelja)
  • Izjava o visini ostvarenih neto dohodaka i drugih dohodaka za razdoblje od 1. 1. 2016. do 31. 8. 2016. za svakog pojedinog člana zajedničkog kućanstva starijeg od 15 godina, zajedno sa svim dostupnim dokazima takvih dohodaka (na primjer: platne liste, IP obrasci, potvrde poslodavca, potvrde HZZZ-a ili Zavoda za mirovinsko osiguranje); (ovu izjavu potpisuju svi članovi zajedničkoga kućanstva stariji od 15 godina)
  • Izjava da obitelj u kojoj dijete živi nije ostvarila potporu od Zaklade „Hrvatska za djecu“ za fizičke osobe u svrhu pokrića troškova školske prehrane za dijete/djecu za školsku godinu 2016./2017. (izjavu potpisuje jedan od roditelja/skrbnika/posvojitelja/udomitelja)
  • Izjava kojom se potvrđuje da dijete i/ili jedan od njegovih roditelja/skrbnika/posvojitelja/udomitelja za dijete nije prethodno ili istovremeno po nekoj drugoj osnovi iz bilo kojeg drugog izvora ostvario pokriće cjelokupnih ili dijela troškova školske prehrane u školskoj godini 2016./2017. (izjavu potpisuje jedan od roditelja/skrbnika/posvojitelja/udomitelja)

POPIS DOKAZNE DOKUMENTACIJE KOJU RODITELJI TREBAJU DOSTAVITI RAZREDNICIMA:

• Tiskana ili elektronička preslika djetetova rodnoga lista (ne starija od 6 mjeseci).
  • Preslika domovnice djeteta (može biti starija od 6 mjeseci), tiskana ili u elektroničkom obliku.
  • Ako dijete živi kod zakonskog skrbnika, posvojitelja ili udomitelja, treba dostaviti presliku Rješenja o skrbništvu/posvojiteljstvu/udomiteljstvu koje je izdalo nadležno tijelo (Centar za socijalnu skrb ili nadležni sud)
  • POTVRDE (u skladu s prihodima članova zajedničkoga kućanstva u kojemu dijete živi): a) o nezaposlenosti (sa Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje), b) o visini mirovine (s Hrvatskoga zavoda za mirovinsko osiguranje), c) o ostvarenom neto dohotku za razdoblje 1. 1. 2016. – 31. 8. 2016. (platne liste, IP obrasci, potvrdu poslodavca i sl.), d) o visini isplaćene naknade plaća za bolovanje te rodiljnih i roditeljskih potpora u tijeku prethodne kalendarske godine (izdaje ih Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje).

objavio: Gordana Čosić   datum: 6. 9. 2016.