IZVJEŠĆE I FOTOGRAFIJE S GRADSKOG NATJECANJA U ČITANJU NAGLAS 2016.

KNJIŽNIČARKA JE IZUZETNO PONOSNA NA CIJELU EKIPU! ULOŽILI STE PUNO TRUDA I PRETVORILI OVO NATJECANJE U PRAZNIK ČITANJA!

U nastavku pročitajte izvješće s natjecanja!

Svoju radost, strast i umijeće čitanja najdražih knjiga pokazali su u Gradskoj knjižnici Sveti Ivan Zelina u petak, 14. listopada, sudionici Natjecanja u čitanju naglas 2016. Organizatori su ovog zanimljivog natjecanja koje slavi čitanje i knjigu Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac iz Siska i Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež Hrvatskog knjižničarskog društva, a njegovu gradsku razinu Gradska knjižnica Sveti Ivan Zelina provodi već četvrtu godinu zaredom. Ove su se godine na natjecanje prijavili samo učenici Osnovne škole Dragutina Domjanića, njih deset u mlađoj kategoriji (3., 4. i 5. razred) te sedam u starijoj kategoriji (6., 7. i 8. razred) nastavljajući tako odličnu i korisnu suradnju školske i gradske knjižnice.

Prosudbena je komisija u sastavu Petra Štefanec, Maja Valjak i Valentina Strelar Dananić imala poprilično težak zadatak odabrati najbolje. Nastup je svakog natjecatelja trajao najviše pet minuta. U prve su dvije minute natjecatelji  morali maštovito predstaviti knjigu koju su odabrali za čitanje, a tri su minute interpretativno čitali. Čitala su se eminentna, zabavna i popularna djela dječje književnosti – djela Sanje Pilić, Sanje Polak, Silvije Šesto, Hrvoja Kovačevića, Nikkin dnevnik, Harry Potter, Gregov dnevnik, Warrior Cats, Srce od tinte...Ocjenjivala se kreativnost uvoda, jasnoća i razgovijetnost u čitanju, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu te sveukupni dojam.

Svi su bili sjajni i pripremljeni, odlučivale su sitnice, a najboljima su proglašene Ana Banovec u mlađoj kategoriji (i prošlogodišnja pobjednica) koja je čitala Drugi dnevnik Pauline P. Sanje Polak te Mia Andričić u starijoj kategoriji čitajući Greška u našim zvijezdama Johna Greena.

Svi natjecatelji su prigodno nagrađeni, a pobjednice će predstavljati naš grad i školu na Natjecanju u čitanju naglas za Zagrebačku županiju koje će se održati 27. listopada u Gradskoj knjižnici u Zagrebu.

objavio: Maja Hunjadi Barišić   datum: 17. 10. 2016.