OFORMLJENO VIJEĆE UČENIKA

15. listopada održan je prvi ovogodišnji sastanak Vijeća učenika na kojem je izabrano novo rukovodstvo i na kojem su raspravljena neka tekuća pitanja. O svemu nas izvještava novoizabrana predsjednica Katarina Podvorec, učenica 8.a razreda. U prilogu dodajemo i novi Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi koji je stupio na snagu 27. rujna 2010. godine te pozivamo i roditelje i učenike da ga pažljivo prouče.

Sastanak Vijeća učenika

Prvi ovogodišnji sastanak Vijeća učenika održan je 15.listopada 2010. godine.
Pozvani su svi predstavnici učenika od 1. do 8. razreda. Na Učeničkom vijeću bili su svi osim predstavnika 7. razreda koji su taj dan bili na izletu.

Sastanak je vodila ravnateljica naše škole, gospođa Barbara Crnec, a prisustvovala mu je i naša nova pedagogica Andrea Gračnar.

Prva točka dnevnog reda je bila izabrati rukovodstvo Vijeća. Za predsjednicu smo izabrali Katarinu Podvorec (8.a), a za zamjenicu Anu Besak (6.c).

Naš je zadatak zastupati učenike, primati sva pitanja i prijedloge koje učenici imaju (mogu nam ih prenijeti osobno ili preko svojih razrednih predstavnika) i prema potrebi sazvati sljedeće sastanke Vijeća učenika na kojima će se raspravljati o tim pitanjima, problemima i svim ostalim temama o kojima bi učenici željeli raspravljati.

Druga točka dnevnog reda bio je novi Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi. Pravilnik je stupio na snagu 27. rujna 2010. i donosi neke novosti. O njemu nam je govorila pedagogica.

Treća točka bila je na temu ovisnosti i kako ih zaobići. Tu temu također nam je obrazložila naša pedagogica.
            Četvrta točka su bila pitanja i prijedlozi. Bilo je nekoliko pitanja i prijedloga.

Važno je napomenuti da su svi razredni predstavnici trebali obavijestiti svoje razrede o svim točkama dnevnoga reda kako bi svi učenici bili upoznati s temama o kojima smo razgovarali.

Pozivamo i učenike i roditelje da prouče novi Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi te iznesu svoje primjedbe ako ih imaju.

Kao predsjednica Vijeća učenika naše škole rado ću se zalagati za naša prava. Ravnateljica nam je obećala da ovo nije jedino Vijeće učenika ove godine i da ćemo imati prilike iznijeti sve svoje prijedloge i postaviti sva željena pitanja.

Katarina Podvorec, 8.a

Priloženi dokumenti:
Pravilnik.pdf (132.49 KB)

objavio: Gordana Čosić   datum: 24. 10. 2010.