INTERVJU S TEOM POKAS

Tea Pokas, učenica 8.d razreda, ove je godine sudjelovala na Novigradskom proljeću. U nastavku pročitajte intervju i saznajte zanimljive pojedinosti koje je Tea ispričala našoj mladoj novinarki Klari Dananić.

Bila si na Novigradskom proljeću. Možeš li mi reći što je zapravo Novigradsko proljeće?

Novigradsko proljeće je škola stvaralaštva koja je nastala s namjerom okupljanja darovitih učenike koji svoju darovitost pokazuju u raznim radionicama, i to u četiri skupine: POKRET, ZVUK, RIJEČ i SLIKA. Novigradsko proljeće sadrži više radionica (literarna, filmska, scenska, lutkarska…) koje su se održavale u OŠ Rivarela u Novigradu, a  ja sam bila uključena u keramičarsku radionicu.

Kako si došla do Novigradskog proljeća? Je li bilo još kandidata iz naše škole i s kime si išla?

Učiteljica Likovne kulture Nina Kavi  pitala me želim li sudjelovati u radionicama na Novigradskom proljeću, na što sam ja pristala. Iz naše škole nitko osim mene nije išao, a bila sam u pratnji svoje prijateljice

Sudjelovala si u keramičarskoj radionici.  Što si sve tamo radila i kako ti je bilo?

U keramičarskoj radionici bavili smo se raznim tehnikama iz područja keramičarstva. Ove godine tema je bila MUZEJ MUZA pa smo radili sve vezano uz tu temu. Iz radionica sam mogla puno toga naučiti i uvijek je bila lijepa, radna atmosfera.

Koliko su dugo trajale radionice i gdje si odsjela za to vrijeme?

Radionice su trajale od 1. do 8. travnja, a za to vrijeme boravile smo u hotelu Laguna u Novigradu.

Jesi li zadovoljna svojim radom i jesi li sklopila nova prijateljstva?

Radila sam opušteno i zadovoljna sam svojim radovima. Upoznala sam mnogo ljudi i sklopila mnogo prijateljstva pa nam je bilo žao kada je sve to završilo.

objavio: Martina Jug   datum: 25. 5. 2017.