FILMSKI PROGRAM "SEDMI KONTINENT"

U utorak, 6. studenoga 2018. godine,  svi učenici od 1. do 8. razreda gledali su različite filmove iz filmskog programa „Sedmi kontinent“.

Višnja, voditeljica programa, kratko nas je uputila i rekla što nas očekuje u filmu te nas potaknula da razmislimo koja bi pitanja mogli postaviti na kraju filma redatelju koji snima dokumentarne filmove. Filmovi u sklopu filmskog programa „Sedmi kontinent“ kvalitetnim sadržajem djecu potiču na promišljanje o filmovima, sadržaju filma koji je primjeren njihovim godinama, filmskim izražajnim sredstvima i samoj izradi filama. Učenici sedmih razreda uživali su u filmu Usvajanje odobreno i nakon uvodnika u film, gledanja filma i analize, zaključili smo kako je vrlo važno važno biti uz one koji nas vole i ne smijemo suditi ljude na temelju rase i izgleda već po tome kakvi su ljudi. Ovo je bila posebna hibridna vrsta filma s kakvim se još nismo susreli, animirano dokumentarni film, u kojem su se animirani dijelovi filma izmjenjivali s dokumentarnim. Redatelj Miroslav Sikavica pričao je učenicima svom životu i redateljskom poslu, odgovarao na pitanja. Saznali smo da je ponekad važnije raditi u životu ono šo voliš nego puno zaraditi.

Sadržaji filmova od 1. do 8. razreda:

Prvi i drugi razredi gledali su animirani film zvan Ježeva kuća.  Animirani  film Ježeva kuća govori kako su četiri nezasitne zvijeri krenule u pohod na ježevu kuću,gdje dolazi do uzbudljivog i bodljikavog obračuna.

Treći i četvrti razredi gledali su igrani film  Vuk samotnjak. Na nekim dijelovima zabrinuli su me događaji u vezi psa i shvatili smo da životinje ne treba ubijati. Taj igrani film govori o šarmantnoj pripovijesti, smještena je u Liku odmah nakon Drugog svjetskog rata. Govori o prijateljstvu dječaka Ranka i policijskog psa vučjaka, za kojeg Rankovi suseljani misle da je opasan vuk.

Peti i šesti razredi su gledali igrani film po imenu Kauwboy. Film je bio zanimljiv i poučan. Ovaj igrani film govori o Joju, živahnom desetogodišnjaku s problematičnom obiteljskom situacijom: vječno odsutnom majkom,pjevačicom country glazbe, i nasilnom ocu. Jojo pronalazi utjehu u prijateljstvu s ptičjim mladunčetom čavke koje je ispalo iz gnijezda.

Sedmi i osmi razredi su gledali animirano dokumentarni film zvan Usvajanje odobreno. Razredi su bili jako uzbuđeni zbog filma kojeg gledaju jer nikada nisu gledali takav tip filma. Film im se svidio i bio je jako poučan i zanimljiv. Film govori o autobiografskoj priči južnokorejskog animatora Junga. Govori o jednom djetetu koje je posvojeno nakon Korejskog rata. Junga, koji sada ima 47 godina, policija je pronašla na ulicama Seula kada je imao pet godina, nakon čega ga je posvojila belgijska obitelj. Nakon mnogo godina Jung se odlučio po prvi put vratiti u Seul kako bi pronašao svoju biološku majku.

Izvještaj pripremile: Vanesa Kašaj i Lucija Šiftar, 7.d

objavio: Martina Jug   datum: 10. 11. 2018.

« Ožujak 2024 »