31. SMOTRA DJEČJEG KAJKAVSKOG PJESNIŠTVA DRAGUTIN DOMJANIĆ, SVETI IVAN ZELINA

U subotu 22. 10. 2011. održana je u Pučkom otvorenom učilištu Sveti Ivan Zelina (dvorana Kraluš) 31. smotra dječjeg kajkavskoga pjesništva "Dragutin Domjanić".

Organizator Smotre, Pučko otvoreno učilište Sveti Ivan Zelina, izvjestio je na svojoj internetskoj stranici:

"Između 299 radova pristiglih na natječaj Smotre iz 56 osnovnih škola s područja cijele kajkavske Hrvatske (od Gorskoga kotara, preko Pokuplja, Posavine, Zagreba sa širom okolicom, Zagorja, Međimurja, sve do Podravine na istoku), Stručni ocjenjivački sud Smotre izdvojio je za javnu izvedbu tridesetjedno najbolje ovogodišnje pjesničko ostvarenje. Svoje radove na Smotri interpretiraju sami mladi autori pa ćete moći uživati u svim kajkavskim idiomima.Voditelj smotre je Vid Balog, u glazbenom programu nastupaju Toni i Josip Iveković (gitara i violina), kratak prigodan dramski tekst izvest će učenici 4. razreda Srednje škole Dragutina Stražimira, a pjesme i plesove Zelinskog kraja prikazati će Dječja folklorna sekcija HPD-a "Zelina". Smotra se održava pod dvostrukim visokim pokroviteljstvom: Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa Republike Hrvatske."

I ove je godine i naša Škola poslala svoje radove na natječaj. Dva rada ušla su u zbornik Smotre (Moja cesta). Pjesma Nevreme Nikole Špoljarca, učenika 7.a razreda, i pjesma Črlena Leonarde Lazarin, učenice 7.a razreda.

Pjesmu Črlena na smotri je interpretirala Helena Podvorec, učenica 7.a razreda. Leonardina je pjesma osvojila Nagradu publike. Čestitamo!!!

NEVREME

Oblaki črni, teški od dežđa

spremaju se spustiti

suzu Buožu.

Viher puše

i več kapi dežđa

nesi mi v lice.

Grane se frčeju do zemle

kak da se klanjaju.

Tam negde, za šumu,

striele se nebeske bleščiju.

Grom je zagrmel

kak da mi veli:

„Žuri se dimo, buš zmokel!“

Nikola Špoljarec, 6.a razred

OŠ Dragutina Domjanića, Sveti Ivan Zelina

Mentorica: Gordana Čosić, prof.

ČRLENA

Črlena je jabuka

kaj na grane visi.

Črlena je roža

kaj sonce vu nju trešči.

Črleni je lonec

na peči kaj vri.

Črleni se deklica

kad dečec vu nju gledi.

Leonarda Lazarin, 6.a razred

OŠ Dragutina Domjanića, Sveti Ivan Zelina

Mentorica: Gordana Čosić, prof.

U prilogu postavljamo zbirku ovogodišnje smotre, Moja cesta, preuzete sa stranica Pučkog otvorenoga učilišta Sveti Ivan Zelina. Pjesme naših učenika nalaze se na 33. i 62. stranici zbirke.

Priloženi dokumenti:
Zbirka_31_Kaj_w.pdf (760.33 KB)

objavio: Gordana Čosić   datum: 25. 10. 2011.