LINO VIŠEBOJAC ODUŠEVIO SVE - ŠKOLA ZA ORGANIZACIJU DOBILA 10+

Ravnateljica Barbara Crnec predložila je na sjednici Učiteljskoga vijeća sudjelovanje na sportskom natjecanju Lino višebojac. Učiteljsko vijeće podržalo je prijedlog.

Tako je sve počelo. A kako je proteklo i koje je dojmove na nas ostavilo, pročitajte u narednim izvještajima i svakako pogledajte dodane priloge (iz Sportskih novosti i Nedjeljnog jutarnjeg, pisane uratke...). Trebat će nam još neko vrijeme da sredimo i upotpunimo dojmove.

Ipak, jedno je sigurno bilo odmah, već onog dana - 20. 10. 2011. Bio je to dan za pamćenje!!! Uspomena koju ćemo svi zajedno ponijeti u život i rado je se sjećati. Pogotovo Jelena Čosić (7.c) i Marin Bešker (6.c), pobjednici našeg Line višebojca. JELENI I MARINU OD SRCA ČESTITAMO!!!

Da biste u cijelosti uživali, svakako posjetite i mrežne stranice na čije Vas sadržaje upućujemo:

Obavezno pogledajte i našu rubriku Foto-galerija u kojoj donosimo fotografije koje je snimio službeni Podravkin fotograf, a ustupio nam ih je organizator natjecanja - Podravka, prenoseći nam još jednom svoje oduševljenje organizacijom i cjelokupnom atmosferom koja je bila prisutna na samom natjecanju!!!

Razrednici i učenici odabrali su po dvoje učenika iz svakog razreda (od 5. do 8. razreda) - po jednog dječaka i jednu djevojčicu za koje su smatrali da bi najbolje predstavljali njihov razred.

Učitelji tjelesne i zdravstvene kulture (Ivančica Valek i Milorad Miljuš) proveli su prednatjecanje i odabrali najbolje od najboljih.

Marljivo smo smišljali navijačke pjesmice i izrađivali transparente s likovima Lina i prigodnim natpisima. Razrađivali smo načine na koje ćemo taj dan na najbolji način navijati i predstavljati svoje razrede (boje majica, natpise na majicama, izrađivali pompone i sve što nam se činilo zgodnim za taj događaj).

Kako se dan približavao, postajali smo sve zahvaćeniji laganom sportskom i natjecateljskom groznicom koja se oko nas stvarala. S nestrpljenjem smo iščekivali vijest o tome koji će sportaši sudjelovati s nama u tome događaju.

Snježana Krivak, učiteljica glazbene kulture, marljivo je pripremala zboraše i tamburaše.

Učiteljica Vesna Bego uvježbavala  je svoju ritmičku skupinu.

Folkloraše su rasplesavale učiteljice Ivana Gorički i Ana Poldrugač.

Učiteljice hrvatskoga jezika, Dubravka Antunica Jelinčić i Martina Jug, razrađivale su literarne i novinarske radove. Učiteljica Dubravka Antunica Jelinčić birala je najbolji literarni rad pod naslovom Svijet po mom. Rad je trebalo pročitati na samom natjecanju. A učiteljica Martina Jug sa svojom je novinarskom grupom smišljala pitanja i razrađivala intervju sa sportašima. Oduševljenju nije bilo kraja kada smo saznali da će s nama taj dan biti dvoje sjajnih rukometaša, hrvatskih rukometnih reprezentativaca: Maja Kožnjak i Manuel Štrlek.

Ravnateljica je budnim okom pratila da se sve dobro pripremi.

U pripreme su se uključili svi učitelji i učenici naše škole - od 1. do 8. razreda. Čak i oni najmlađi imali su pravo pokazati svoje sportske vještine. Nisu se mogli natjecati za nagradu, ali su imali priliku pokazati tko je bolji: 1. i 4. razredi ili 2. i 3. razredi!!! Učiteljice Jadranka Houška i Željka Peras zdušno su bodrile svoje male natjecatelje. A i mi skupa s njima. Jednako kao što su oni jednoglasno navijali za sve one velike natjecatelje i pomogli im u pobjedi.

Činilo se da je toliko detalja na koje treba paziti i da je gotovo nemoguće da sve prođe savršeno. A onda je došao i taj 20. listopada 2011. i sve je bilo upravo tako - SAVRŠENO!!! Škola je za organizaciju dobila tri čiste 10. Bilo je neopisivo dobro biti dijelom Line višebojca u našoj školi.

Mislim da bi o tome ipak trebali govoriti naši učenici. Njihove radove upravo pripremamo za objavu. Dodavat ćemo ih kako nam budu stizali. Uživajte u čitanju kao što smo mi uživali u natjecanju!!!

objavio: Gordana Čosić   datum: 25. 10. 2011.