Korisnik:
Lozinka:
e-Dnevnik

ŽUPANIJSKO NATJECANJE U RUKOMETU ZA 7. I 8. RAZREDE

U sportskoj dvorani Osnovne škole Dragutina Domjanića 27. veljače održano je Županijsko natjecanje osnovnih škola u rukometu za 7. i 8. razrede u ženskoj kategoriji.

8. ŠSD Jamnica- OŠ „Vladimir Nazor“ Pisarovina, Jastrebarsko

Natjecanje je započelo oko 9:30 sati. Na samom početku natjecanja, nakon himne, profesorica tjelesne i zdravstvene kulture  Ivančica Valek pozdravila je natjecatelje, a ravnateljica Gordana Čosić je uz riječi ohrabrenja i poticanja na najbolji uspjeh proglasila natjecanje otvorenim. Ekipe su se zatim fotografirale i krenule na zagrijavanje.

1. utakmica- ŠŠD Mladost- ŠŠD Jurja Hab

Na početku utakmice u 2. minuti vodila je ekipa Mladosti rezultatom 2:1. Na kraju prvog poluvremena Mladost je vodila 6:2 i isti ritam je zadržala do kraja utakmice te pobijedila rezultatom 11:4. U utakmici se najviše istaknula Ana Šelko iz ekipe ŠŠD Mladost.

2. utakmica- ŠSD Jamnica- ŠSD Stražnik

Već u 20. sekundi ekipa iz Samobora postigla je gol te je u 5. minuti ostvarila rezultat 5:0. Nakon prvog poluvremena ekipa iz Samobora je vodila 7:2 te je i pobijedila rezultatom 13:6. U utakmici se istaknula Patricija Gočev iz ekipe ŠSD Stražnik.

3.utakmica- ŠŠD Bistra- ŠŠD Križ

Ekipa Bistre cijelu je utakmicu vodila, prvo poluvrijeme završila je rezultatom 10:5, a utakmicu je završila rezultatom 15:9.

4. utakmica- ŠSD Dubrava- ŠŠD Rugvica

U 3. minuti Rugvica je vodila 3:0, a u osmoj minuti Dubrava zabija 1. gol. Prvo poluvrijeme završava rezultatom 11:2 za Rugvicu koja je naposljetku i pobijedila rezultatom 19:4.

5. utakmica- ŠSD Jurja Hab- ŠSD Križ

Prvo poluvrijeme vodila je ekipa Križa te je i pobijedila rezultatom 13:8.

6. utakmica- ŠSD Jamnica- ŠŠD Rugvica

Nakon prvog poluvremena Rugvica vodi  7:3 te je Rugvica i pobijedila rezultatom 18:8.

7. utakmica- ŠŠD Mladost- ŠŠD Bistra

U trećoj minuti Bistra je vodila 4:1, na kraju prvog poluvremena Bistra je vodila 9:7, a pobijedila je rezultatom 14:10.

8. utakmica- ŠSD Stražnik- ŠSD Dubrava

Stražnik je ovu utakmicu dobro odigrao i u prvom poluvremenu vodio 5:0, te je unatoč trudu ekipe Dubrave pobijedio rezultatom 15:1.

9. utakmica- ŠŠD Bistra- ŠSD Jurja Hab

Već  u prvom poluvremenu Bistra je vodila 12:1 i završila utakmicu izvrsnim rezultatom 27:5.

10. utakmica- ŠSD Jamnica- ŠSD Dubrava

Prvo poluvrijeme ekipe su završile izjednačenim rezultatom 2:2, a u drugom poluvremenu je Jamnica odigrala bolje i odnijela pobjedu rezultatom 9:3.

11. utakmica- ŠŠD Mladost- ŠSD Križ

U petoj minuti ekipa Mladosti vodila je 3:0, a rezultatom 6:1 za ŠŠD Mladost završile su prvo poluvrijeme. Pobijedila je ekipa iz Svetog Ivana Zeline rezultatom 11:5.

12. utakmica- ŠŠD Rugvica- ŠSD Stražnik

U četvrtoj minuti Rugvica je vodila 5:1, a vodila je i na kraju poluvremena rezultatom 11:2, pobjedu je odnijela rezultatom 18:7.

13. utakmica- ŠŠD Mladost- ŠSD Stražnik (polufinale)

U osmoj minuti Stražnik je vodio 5:4. Utakmica je bila napeta te su obje ekipe željele pobjedu, ali je u 14. minuti vodila Zelina rezultatom 9:6, i pobijedila rezultatom 11:8 te osigurala treće mjesto dok je Stražnik zauzeo četvrto mjesto.

14. utakmica- ŠŠD Bistra- ŠŠD Rugvica (finale)

U 6. minuti je rezultat bio izjednačen 2:2, Rugvica je nakon poluvremena vodila 5:3 te pobijedila rezultatom 14:6 i time osigurala prvo mjesto na ovom natjecanju.

Konačni poredak 1. ŠŠD Rugvica

2. ŠSD Bistra

3. ŠŠD Mladost

4. ŠSD Stražnik

Sve su ekipe igrale pošteno i disciplinirano, a tijekom cijelog natjecanja vladala je pozitivna atmosfera. Navijači su podupirali svoje ekipe na tribinama. Nakon svih utakmica profesorica Valek sve je igrače pohvalila za uspjehe i trud, ali i za uzorno ponašanje na terenu i izvan njega. Zatim je ravnateljica Gordana Čosić uručila nagrade, pehare i medalje i dodijelila priznanja. Ekipe su se potom otišle fotografirati te su se uputile na zasluženi odmor i ručak.

Sportsko natjecanje pratile: Mia Grbavac i Petra Šalamun

Izvještaj pripremila: Petra Šalamun

Fotograf: Pavel Golec