Dan zahvalnosti i Dan kravate - 18. listopada 2019.

U petak, 18. listopada 2019., naša je škola obilježila Dan zahvalnosti i Dan kravate.

Odradili smo mnoge aktivnosti, ali na različitim lokacijama. Učenici 5. i 6. razreda ostali su u školi, dok su učenici 7. i 8. razreda pješačili u Vrtače.

U nastavku obavijesti pogledajte fotografije sa svih aktivnosti i lokacija, ali i pročitajte izvješće koje su napisale učenice naše škole.

Učenici 5. i 6. razreda ostali su u školi te obilježavali Dan zahvalnosti i Dan kravate.

Imali smo isplanirane sljedeće aktivnosti: pečenje kolača, šetnja u okolici  škole, izradu vlastitih kravata od papira i njihovo ukrašavanje te stavljanje na vrpcu, zatim učenje vezanja pravih kravata…

Učenici su napravili prekrasne papirnate kravate koje smo izložili na hodnicima škole. Naučili smo i vezati pravu kravatu uz puno truda i pokušaja.

Učenici 6. razreda radili su smjesu za kolače koje su učenici 5. razreda oblikovali.

Sve planirane aktivnosti smo odradili, a kolači su ispali jako ukusni jer nijedan kolač nije ostao.

Izvješće napisala:  Eva Nizek (6.d)

<

Učenici sedmih razreda sa svojim razrednicama odmah su krenuli prema lovačkom domu u Vrtačama. Odmah smo nakon predavanja Udruge „Amanita“ imali nastavu iz Kemije. Bili smo raspoređeni u skupine te istraživali tlo oko lovačkoga i rješavali ostale istraživačke zadatke koje nam je učiteljica Nataša Hrbud-Puhelek zadala.

Nakon odrađene radionice iz Kemije, krenuli smo prema kapeli gdje nas je dočekao kapelan Franjo Faltak s vjeroučiteljicom Marinom Turčić. Tamo su odabrani učenici sedmih razreda čitali pjesme i sastavke koje su napisali u školu na temu zahvalnosti. Nakon toga nam se obratio kapelan s prigodnim riječima o zahvalnosti. Zajedno smo otpjevali pjesmu Krist jednom stade na žalu te se smjestili pokraj kapele i odmarali na dekicama. Čekali smo učenike osmih razreda kako bismo se zajedno uputili prema školi.

Bilo nam je jako lijepo i iako smo puno pješačili, odradili smo svu nastavu, ali na zabavan način. Zajedno smo se družili u prirodi. To je prava škola za život! Nadamo se da ćemo ovakav dan uskoro ponoviti.

Izvješće napisale: Elizabeta Kušt (7.a), Ivona Hurčak (7.b) i Ardijana Deva (7.b)

<

Učenici osmih razreda sa svojim su razrednicama su u  12:30 krenuli rješavati zadatke koje nam je profesorica Geografije Marija Ujlaki zadala. Zatim smo se uputili prema Vrtačama. Na tom putu trebali smo se koristiti kartom, kompasom i GPS-om kako bismo lakše pronašli QR kodove i uspješno riješili zadatke s listića. Nitko se nije žalio na to što se trebalo jako puno pješačiti bez prestanka jer od tolikog zabavljanja i druženja nismo stigli misliti na silne bolove u nogama i umor. Kad smo stigli u Vrtače, dočekao nas je kapelan te smo, u kapeli sv. Duha u Vrtačama, svi zajedno obilježili Dane kruha i zahvalnosti. Nakon toga smo imali kratki odmor od 10 minuta te nastavili pješačiti do lovačkog doma gdje su nas počastili sokom i grickalicama. U lovačkom domu bio je drugi kratki odmor prije predavanja Gljivarske udruge „Amanita“ o raznim šumskim gljivama.

U 16:15 krenuli smo sretni i zadovoljni natrag u školu. Dan nam je bio odlično organiziran i svi ga žele opet ponoviti jer nam je bilo zabavno imati nastavu u prirodi.

Izvješće napisala: Franka Filipović (8.d)

<

Ovim se putem želimo zahvaliti gospodinu Branku Kralju ispred Lovačkog društva „Šljuka“ Kalinje na ustupljenom prostoru i čašćenju učenika te gospodinu Brebriću i Kolmanu  na održanom predavanju ispred Udruge „Amanita“ iz Zeline. HVALA!!! smiley

objavio: Marina Sever   datum: 21. 10. 2019.