GRADSKO NATJECANJE U FUTSALU I RUKOMETU

U dvorani naše škole 28. siječnja održano je Gradsko natjcanje u futsalu i rukometu. Natjecanje je započelo u jutarnjim satima oko 9 sati i završilo je u 13 sati.

Detaljnije o natjecanju pročitajte u nastavku.

Ravnateljica naše škole Gordana Čosić i profesorica tjelesne i zdravstvene kulture  Ivančica Valek otvorile su natjecanje riječima ohrabrenja i podrške. Na ovom natjecanju sudjelovale su sljedeće ekipe:

ŠŠD Mladost, Osnovna škola Dragutina Domjanića Sveti Ivan Zelina

ŠŠD Prigorec, Osnovna škola Ksavera Šandora Đalskog, Donja Zelina

Osnovna škola Bedenica

Dječaci sedmih i osmih te petih i šestih razreda natjecali su se u kategoriji futsal, kao i djevojčice koje su i u kategoriji sedmih i osmih razreda osim futsala odigrale jednu rukometnu utakmicu na kraju turnira.

Natjecanje su započeli dječaci 7. i 8. razreda.

Prvu utakmicu odigrala je ekipa ŠŠD Mladost protiv OŠ Bedenica. Na poluvremenu rezultat je bio izjednačen (1: 1), ali je ipak ekipa Mladost bila bolja te je pobijedila rezultatom 4:2.

Drugu utakmicu odigrali su dječaci petih i šestih razreda, igrale su ekipa ŠŠD Mladost protiv ekipe ŠŠD Prigorec. U 13. minuti ekipa Mladost izjednačila je rezultat (2: 2), no ipak ekipa Prigorec pokazala se boljom i odnijela pobjedu rezultatom 3:2.

Sljedeću utakmicu igrale su ekipe sedmih i osmih razreda, ŠŠD Mladost protiv ŠŠD Prigorec. Na poluvremenu je rezultat bio 1: 1, sljedeće izjednačenje 2:2 postigla je Donja Zelina u drugom poluvremenu i naposljetku pobijedila rezultatom 3:2.

Dječaci petih i šestih razreda ŠŠD Prigorec igrali su protiv ekipe ŠŠD Bedenica. Do 19. minute ekipa Prigorec vodila je 9:0 dok Bedenica nije zabila gol. Utakmica je završila rezultatom 10:9 za Donju Zelinu

Iste ekipe igrale su sljedeću utakmicu, samo dječaci sedmih i osmih razreda. Utakmica je završila rezultatom 2:1 za Donju Zelinu

Šestu utakmicu odigrale su djevojčice sedmih i osmih razreda ŠŠD Mladost i ŠŠD Donja Zelina. Djevojke iz ekipe ŠŠD Mladost odnijele su pobjedu rezultatom 1:0.

Dječaci 5. i 6. razreda ekipe ŠŠD Mladost igrali su protiv OŠ Bedenica. Utakmica je završila rezultatom 9:2 za Zelinu

Za kraj djevojke 7. i 8. razreda ekipe ŠŠD Prigorec i ŠŠD Mladost odigrale su jednu rukometnu utakmicu. ŠŠD Mladost pobijedila je rezultatom 16:6.

Odlično odigranim utakmicama i trudom ekipa ŠŠD Prigorec plasirala se na županijsko natjecanje, kao i djevojčice naše škole koje će se održati 26. veljače 2020. u prostorima naše škole.

Na kraju turnira profesorica Ivančica Valek zahvalila je ekipama na sudjelovanju koje su se nakon toga uputile na zajedničko fotografiranje.

Izvještaj pripremile: Petra Šalamun, 8.c i Gabriela Sušec, 8.c

Fotografije: Jana Kušić, 8.d

objavio: Martina Jug   datum: 3. 2. 2020.