OSVRT NA RAD NAŠE ŠKOLE

Dragi učenici i učitelji, cijenjeni roditelji/staratelji!

Nakon što je naša škola od jučer započela nastavu (službeno) na Edmodu, povratne informacije su jako dobre i ohrabrujuće.

Sustav ćemo uhodavati do 3. 4. 2020. Tijekom toga vremena učitelji, učenici i roditelji/staratelji zajedno će pratiti Nastavu na daljinu naše škole te ćemo polako, korak po korak, sve uhodati. Zato ne brinite, imamo dosta vremena.

UPUTE UČITELJA

Učenici se MORAJU pridržavati uputa učitelja. Kako bismo izgradili stabilan sustav, učitelji su glavni koordinatori u njegovom utemeljenju.

RASPORED SATI

Radimo prema REDOVNOM RASPOREDU SATI. Koristit ćemo sadržaje koje objavljuje Ministarstvo jer su dobri i korisni, ali neki nam se ne uklapaju u plan rada. Kada učitelji budu željeli da pristupite nastavnim sadržajima s televizije, objavit će poveznicu na kojoj ćete te sadržaje pronaći.

IZOSTANCI

Učitelji određuju rok u kojemu učenik treba riješiti zadatak.

Učitelji će zabilježiti izostanak učenika u e-Dnevnik ako u roku od 24 sata od objave zadatka, učenik komentarom ili oznakom "sviđa mi se" ne potvrdi da je objavu vidio.

Ako učenik ne komentira objavu ili je ne označi sa "sviđa mi se", roditelji/staratelji, razrednik i predmetni učitelj znat će da učenik nije pristupio nastavi te će utvrditi što je tome uzrok.

Roditelji su dužni opravdati izostanak učenika s nastave.

NEMOGUĆNOST PRISTUPA SLUŽBENIM STRANICAMA

Ako se ne možete spojiti u sustav, nemojte jako brinuti. U ovom trenutku sustav je opterećen količinom osoba koje mu pristupaju te će se često dogoditi da ne uspijevate pristupiti svojoj virtualnoj učionici. Ne morate paničariti, a najviše vam savjetujem da se zbog toga ne živcirate. Ako vam ne dozvoljava pristup, na neko vrijeme odustanite pa pokušajte ponovno.

I mi sve to prolazimo.

S vremenom će stručnjaci pojačati cjelokupan rad virtualnih učionica te očekujem da ćemo do kraja probnoga razdoblja riješiti te početne poteškoće.

RODITELJI/STARATELJI

Molim vas potičite učenike na organizaciju nastavnoga rada te pratite ispunjavaju li djeca svoje obaveze. Važno je da učenici shvate da je Nastava na daljinu OBLIK REDOVNE NASTAVE. Ona će potrajati duže nego što smo očekivali te je važno da učenici sudjeluju.

Određeni broj učenika (kako u kojem razredu) ne šalje učiteljima povratne informacije i ne pristupaju svojim virtualnim učionicama. Uglavnom je riječ o učenicima predmetne nastave (5. do 8. razred). Djeca su u sustav uredno prijavljena, ali ne pristupaju nastavnim sadržajima za sada.

HVALA

Jako smo dobro započeli. Učitelji, učenici, roditelji/staratelji - radite izvrstan posao.

Puno učenika marljivo radi i izvršava sve svoje zadatke. Neki se javljaju i oduševljeno pišu koliko im se sviđa ovaj način rada.

Kako sam već naglasila: očekujemo i poteškoće. Zajedno ćemo ih riješiti. Ovo je pionirski pothvat u cijelom svijetu i mi u njemu uspješno sudjelujemo.

Zahvalna sam (do neba i natrag) našim informatičarkama (Ivi Kart, Ivani Gregurić, Ani Poldrugač i Ivani Kožić) što nam pomažu održati naš školski sustav.

Hvala svima vama što zajedno učite kako biti učitelj, učenik, roditelj, staratelj u Nastavi na daljinu.

objavio: Gordana Čosić   datum: 19. 3. 2020.