NASTAVLJAMO DALJE

Dragi učenici!

Nadam se da ste mi dobro. Svašta se ovih dana događa oko nas.

Prošli je tjedan bio osebujen po mnogočemu.

• Najprije ste u školu krenuli - OD KUĆE. (Prije dva tjedna to nismo mogli ni zamisliti, a gle, vi se odlično snalazite u novom, virtualnom, okruženju!)
  • Onda su nam stigla upozorenja da se što manje krećemo i da ne budemo preblizu jedni drugima.
  • Nakon toga su i učitelji počeli svoj posao raditi OD KUĆE jer u školu više nisu smjeli dolaziti kako ne bi jedni druge ugrozili i sve one s kojima se susreću izvan škole.
  • U subotu su nam javili da trebamo biti u kućama i da se ne smijemo kretati javnim prostorima jer moramo još više pomagati da se virus ne širi i da zdravstveni radnici mogu stvari držati pod kontrolom.
  • Isti taj tjedan završava jutrošnjim potresom.

Ako se osjećate loše, zabrinuto, prestrašeno, to je u redu. Stvarno je neobičan tjedan.

Prema informacijama koje imam, svi ste mi dobro. I djeca i učitelji i ostali djelatnici škole (i svi vaši doma). Zahvalna sam na tome. Malo smo se prestrašili, ali smo dobro.

Večeras zastanimo na trenutak, malo promislimo o svemu, zahvalimo na onom dobrom što imamo i idemo dalje.

Nastava na daljinu se nastavlja. Čestitam vam svima na izvrsnom radu u vašoj  virtualnoj učionici. Velikima i malima.

Sutra započinjemo novi tjedan. PO REDOVNOM RASPOREDU B-SMJENE. U matičnoj školi veliki su ujutro, mali poslijepodne. U PŠ Prepolno ujutro su učenici učiteljice Ane Poldrugač, a poslijepodne učenici učiteljice Ivane Kožić. PŠ Komin uobičajeno ujutro.

Ako sve bude štekalo, ne brinite. Oštećeni su neki centri u Zagrebu preko kojih se spajamo na internet pa neka vas ne zbunjuje ako ne uspijete pristupiti svojoj učionici. To je u redu. Događat će se mnogima. U tom slučaju, opušteno se posvetite nekom zadatku koji još niste riješili, pogledajte nastavu na televiziji, pročitajte lektiru, radite za školu nešto što sami odaberete.

Dogovorili smo pravila. Učionicu testiramo do 3. 4. 2020. Već sada većina vas vrlo uspješno svakodnevno sudjeluje u Nastavi na daljinu. Ako u ovim okolnostima malo i zapnemo, sve je to opravdano i prihvatljivo i događa se i učenicima i učiteljima.

Zapamtite samo osnovna pravila: Budite marljivi, budite organizirani, budite odgovorni. Slušajte roditelje i učitelje. I učite. Svaki dan naučite nešto novo. I uživajte u osobnom napretku.

Budite mi dobro. Ako trebate pomoć, savjet, svi vam stojimo na raspolaganju: razrednici, stručna služba i ja. Javite se.

I OSTANITE DOMA. Čuvajte sebe i svoje bližnje.

objavio: Gordana Čosić   datum: 22. 3. 2020.