OBAVIJEST O DODATNIM OBRAZOVNIM MATERIJALIMA ZA ŠKOLSKU GODINU 2020./2021.

Cijenjeni roditelji/staratelji!

Djeca će za sljedeću školsku godinu dobiti udžbenike. Kupit će ih škola, a platiti Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

VJEŽBENICE, ZBIRKE ZADATAKA, ISPITE ZNANJA, RADNE KUTIJE, ATLASE, MAPE ZA LIKOVNU KULTURU, GEOGRAFSKE KARTE I DRUGE KOMERCIJALNE OBRAZOVNE MATERIJALE KUPUJU/PLAĆAJU RODITELJI/STARATELJI.

Molim Vas da pročitate obavijest u nastavku te tekst Suglasnosti koja se nalazi u prilogu ove obavijesti.

U prilogu ove obavijesti nalaze se i popisi dodatnih obrazovnih materijala po razredima.

Prema Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu iz članka 16. stavka 8. ukupna cijena svih komercijalnih drugih obrazovnih materijala koji se koriste u nastavi obveznih predmeta u pojedinom razredu ne smije prelaziti 20 % za razrednu nastavu, 30 % za 5. i 6. razred odnosno 40 % za 7. i 8. razred iznosa umnoška pripadajućeg koeficijenta (f) i medijalne neto plaće (M) iz članka 4. stavka 1. ovoga Zakona. Za eventualna prekoračenja ovoga iznosa potrebna je suglasnost roditelja.

Za učenike 1. – 4. razreda ukupan iznos za koji nije potrebna suglasnost roditelja je 111,00 kn.

Za učenike 5. i 6. razreda ukupan iznos za koji nije potrebna suglasnost roditelja je 233,22 kn.

Za učenike 7. i 8. razreda ukupan iznos za koji nije potrebna suglasnost roditelja je 344, 28 kn.

U ukupnu cijenu iz članka 16. stavka 8. Zakona ne ulaze materijali za predmete s pretežno odgojnom komponentom i izborne predmete te likovne mape.

Ispiti znanja, zbirke zadataka, geografske karte i drugi obrazovni materijali koji su još potrebni za sljedeću školsku godinu, a nisu navedeni na ovome popisu, naručit će se na početku školske godine, u dogovoru s Vama i uz Vašu suglasnost.

Ove komercijalne druge obrazovne materijale s popisa možete naručiti i kupiti do početka školske godine. Uz ovaj popis je i tekst Suglasnosti koju ćete ispuniti i potpisati u školi, na početku školske godine.

Ako se ne slažete s naručivanjem svih navedenih drugih obrazovnih materijala, niste dužni kupiti one koji premašuju iznos za koji nije potrebna suglasnost roditelja, za razred koji pohađa Vaše dijete.

Ako kupite sve s popisa, smatra se da ste suglasni s predloženim popisom, a suglasnost ćete ispuniti i potpisati naknadno, na 1. roditeljskom sastanku, u školi.

Roditelji učenika koji rade po prilagođenom programu, kupuju samo likovne mape. Za sada ne morate kupovati radne bilježnice s popisa. Čeka se odobravanje još nekih udžbenika i radnih bilježnica. Kada budemo imali sve informacije, bit ćete obaviješteni što trebate kupiti.

Roditelji učenika 1. razreda ne kupuju radne bilježnice ZA STRANI JEZIK. Radne bilježnice za strani jezik kupit ćete kada saznate koji strani jezik dijete uči.

Svima vam zahvaljujem na suradnji i želim ugodno, odmorno, zdravo i lijepo ljeto. Budite dobro.

Gordana Čosić.

objavio: Gordana Čosić   datum: 15. 7. 2020.