PRVI NASTAVNI DAN ZA UČENIKE OD 1. DO 4. RAZREDA - MATIČNA ŠKOLA

U ponedjeljak 7. rujna započinjemo nastavnu godinu 2020./2021. Prvi nastavni dan U MATIČNOJ ŠKOLI  ZA UČENIKE OD 1. DO 4. RAZREDA, bit će organiziran na sljedeći način:

1. DOLAZAK UČENIKA

a) Od 8:00 do 9:30 – nastava za 2., 3. i 4. razrede.

b) DOČEK UČENIKA 1. RAZREDA JE U 8:30. Učenici dolaze u pratnji roditelja. pred školu. U slučaju lošega vremena, doček će biti organiziran u zelinskoj sportskoj dvorani te vas molim da dođete u sportsku dvoranu.

Nakon kratkoga dočeka, učiteljice će prozvati učenike i otići s njima u razrede.  Učenici će u školi biti do 9:45 u školi.

Budući da će dobiti udžbenike, neka djeca ponesu školske torbe.

U nastavku pročitajte sve važne detalje. smiley

2. ZADRŽAVANJE PRED ŠKOLOM I ZAUSTAVLJANJE AUTOMOBILA

Molim roditelje svih razreda da se ne zadržavaju pred školom jer se stvara gužva koja zbog epidemioloških mjera i uvjeta rada, nije prihvatljiva. Ako dolazite pred školu po dijete, obavezno morate imati masku. Cijelo vrijeme. Dijete pričekajte na parkiralištu te mu, kada vidite da je izašlo iz škole, krenite u susret do žardinjera ispred škole.

MOLIM RODITELJE DA ZBOG SIGURNOSTI UČENIKA, DOK ČEKAJU SVOJE DIJETE, NE PARKIRAJU AUTE ISPRED ŠKOLE. Osim što je to nepropisno zaustavljanje, jer to nisu službeno označena parkirna mjesta, u gužvi je teško uočiti dijete. Stoga vas molim da aute ostavljate na parkiralištima, a po dijete dođete pješice. Škola će obavijestiti policiju za sve nepropisno parkirane automobile.

Tek nakon što odu učenici 2., 3. i 4. razreda, dozvoljen je dolazak roditelja učenika 1. razreda pred školu.

Svi učitelji i djelatnici škole koordinirat će dolazak učenika u prostor škole, boravak u prostoru škole i izlazak iz prostora škole te vas molim da prihvatite upute koje vam daju.

3. ULAZAK U ŠKOLU – SVI UČENICI MORAJU IMATI MASKE

Na svim ulazima u školu bit će organizirana dezinfekcija ruku i obuće.

Učenici će ulaziti na 4 ulaza:

1. Učenici putnici (iz svih razreda) ulaze na ulaz u 3. paviljonu, predviđen za učenike putnike. Učenike će dočekati učitelji te će ih otpratiti prema njihovim razredima.

2. Učenici 4. razreda i učenici 3.d razreda ulaze na ulaz prema Dječjem vrtiću Proljeće, kraj zelinske sportske dvorane, tamo gdje su parkirna mjesta za invalide.

3. Učenici 2. i 3. abc razreda ulaze na desni glavni ulaz

4. Na lijevi glavni ulaz ulazit će učenici 1. razreda nakon 1. radnoga dana.

4. PRIJEVOZ ZA PRVI NASTAVNI DAN - U AUTOBUSIMA SVI UČENICI UVIJEK MORAJU IMATI MASKE

Prijevoz je organiziran. Autobusi polaze s polaznih stanica prema sljedećem rasporedu:

ŽITOMIR: 7:00, ZRINŠĆINA: 7:00, DRAŠKOVEC: 7:00,

PSARJEVAČKA SELNICA: 7:30, KALINJE: 7:25, TOPLIČICA GORNJA: 7:35.

Povratak učenika je u 9:40.

5. PREOBUVANJE I KORIŠTENJE GARDEROBNIH ORMARIĆA

PREMA UPUTAMA MZO-a, U ŠKOLI JE OBAVEZNO NOŠENJE PAPUČA ILI ZAMJENSKE OBUĆE.

Nakon što se učenici preobuju, cipele u kojima su došli stavljaju u vrećicu, te ih stavljaju u svoj ormarić. Molim Vas da djetetu pripremite vrećicu za cipele u kojima dolazi u školu.

Za vrijeme nastave, u ormariću mogu ostavljati što žele. Ali, kako dijele ormariće s učenicima iz druge smjene, nakon nastave u ormariću mogu ostavljati samo papuče/tenisice u kojima će biti u školi. Molim vas da im za te papuče/tenisice osigurate posebne vrećice. Bilo bi dobro da su te vrećice platnene, ali ako nemate platnenu vrećicu, može biti i obična.

Na kraju nastavnoga tjedna, papuče će nositi kući kako biste ih preko vikenda mogli oprati, očistiti, provjetriti. U ponedjeljak ih onda opet donose u školu.

AKO NEKO DIJETE NIJE VRATILO KLJUČ OD ORMARIĆA, MOLIM VAS DA GA PRVI NASTAVNI DAN OBAVEZNO DONESE SA SOBOM.

6. POSJETE ŠKOLI

Zabranjen je ulazak svim odraslim osobama. Ulazak odraslih osoba koje nisu zaposlenici škole, može odobriti samo ravnateljica škole.

7. NOŠENJE MASKI

Roditelji su dužni nositi maske u prostoru ispred škole i u školi.

Učenici moraju imati maske u autobusu, ispred škole, na hodnicima škole, u sanitarnim prostorima škole te, u nekim slučajevima, u razredima.

U ponedjeljak dolaze s maskama u školu.

U školi će svaki učenik dobiti po dvije maske koje je za sve učenike kupila Zagrebačka županija. Molim vas da te maske prije prvoga korištenja operete i ispeglate. Nakon svakoga dana operite i ispeglajte masku koju je dijete taj dan koristilo.

objavio: Gordana Čosić   datum: 3. 9. 2020.