LiDraNo 2013.

30. siječnja 2013. u našoj je školi održano Općinsko-gradsko natjecanje Lidrano učenika osnovnih škola. Sudjelovali su učenici Osnovne škole Dragutina Domjanića i učenici Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline.

Našu su školu u kategoriji  dramskog izraza predstavljali Ana Besak, učenica osmog razreda s monologom Neka bude kaos i Mihael Nedelić, učenik trećeg razreda s monologom Ja. U kategoriji literarnih radova natjecali su se učenici šestog razreda: Vito Petriš s radom Radujem se Badnjaku, Patricija Fliskač s radom Dojdi prijatel v Zagorje, Anne-Marie Khosravi s radom Čokolada; te učenici petog razreda: Elena Rukelj s radom Fala  i  Josip Rojtić s radom Sjeverni pol u mom dvorištu. U kategoriji novinarskih radova natjecali su se Lukas Šušnjak, učenik petog razreda, s intervjuom Kaljeve peći-ljepota i toplina zaboravljenih vremena i Jana Kure, učenica sedmog razreda, s člankom Balkan u nama i oko nas. Našu će školu na Županijskom natjecanju Lidrano predstavljati učenica Ana Besak s monologom Neka bude kaos pod vodstvom mentorice Gordane Vučković-Bikić.

Učenici OŠ Ksavera Šandora Đalskog oduševili su stručni žiri svojim skupnim scenskim nastupom Slučajna pogreška pa su time učenici: Antonija Galić, Elizabeta Gašparević, Karlo Gruden, Leonarda Jurkovac, Sonja Kramar, Laura Markešić, Andrej Miličević, Monika Zmiša te njihova mentorica Diana Brcković zasluženo upućeni na Županijsko natjecanje Lidrano. U kategoriji novinarskih izraza, učenik  Hrvoje Kožić upućen je na Županijsko natjecanje s intervjuom Domoljublje se utjelovljuje... pod mentorstvom učiteljice Irene Skopljak-Barić, a u kategoriji literarnih radova najbolji su bili učenici osmog razreda OŠ Ksavera Šandora Đalskog: Hrvoje Kožić s radom Samoća, okruženost, Matija Kević s radom Moram nešto učiniti i Filip Petek s radom Živim za uspomene. Čestitamo mentorici Ireni Skopljak-Barić i njenim učenicima.

Svim učenicima OŠ Dragutina Domjanića i OŠ Ksavera Šandora Đalskog čestitamo na sudjelovanju i želimo puno uspjeha na Županijskom natjecanju Lidrano!!!

objavio: Iva Kart Martina Jug   datum: 14. 2. 2013.