LiDraNo 2014.

20. siječnja 2014. u našoj je školi održano Općinsko-gradsko natjecanje Lidrano učenika osnovnih škola. Sudjelovali su učenici Osnovne škole Dragutina Domjanića, Sveti Ivan Zelina i učenici Osnovne škole Ksavera Šandora Đalskog, Donja Zelina.

Našu je školu u kategoriji  dramskog izraza predstavljala dramska skupina nižih razreda s dramsko-scenskom igrom Tko je ukrao Isuseka? i Ana Bošnjak, učenica sedmog razreda s monologom Od ponedjeljka počinjem učiti. U kategoriji literarnih radova natjecali su se učenica petog razreda Nika Petriš s radovima Dobro se dobrim vraća, Crna Erica i Svjetla, učenici šestog razreda: Josip Bartaković s radom Moj djed Joža i Elena Novak s radom Osvrt na predstavu Kamenje u Maloj sceni te učenice osmog razreda: Matea Đurenec s radom „Od svih dragocjenosti na svijetu znanje je najdragocjenije“ (aforizam) i Petra Krek s radom Moja Hrvatska. U kategoriji novinarskih radova natjecala se Karla Angelina Vukelić, učenica šestog razreda, s intervjuom Živim život nevidljivih ljudi.

Našu će školu na Županijskom natjecanju Lidrano predstavljati: dramska skupina nižih razreda s dramsko-scenskom igrom Tko je ukrao Isuseka? pod vodstvom mentorice Marte Galić, učenica Nika Petriš s literarnim radom Dobro se dobrim vraća pod vodstvom mentorice Gordane Vučković-Bikić i učenica Karla Angelina Vukelić s intervjuom Živim život nevidljivih ljudi pod vodstvom mentorice Martine Jug.

Učenici OŠ Ksavera Šandora Đalskog oduševili su članove stručnog povjerenstva svojim skupnim scenskim nastupom Jankićevi jadi (dramsko-scenska igra učenika viših razreda) i pojedinačnim scenskim nastupima: Ja sam debela (monolog) u izvedbi Monike Zmiša, učenice osmog razreda te Da si blizu (kazivanje poezije) u izvedbi Lucije Posavec, učenice sedmog razreda. Time su  učenici i njihove mentorice Diana Brcković i Irena Skopljak-Barić zasluženo upućeni na Županijsko natjecanje Lidrano. U kategoriji radijskih emisija, učenici šestog razreda: Nikola Šoić i Dominik Fruk te Andrej Miličević, učenik osmog razreda upućeni su na Županijsko natjecanje s radijskom emisijom O strahu pod mentorstvom učiteljice Irene Skopljak-Barić, a u kategoriji literarnih radova najbolji su bili učenici OŠ Ksavera Šandora Đalskog: Chiara Arbau, učenica šestog razreda s radom Tračak povijesti pod vodstvom mentorice Irene Skopljak-Barić i Ivan Kramarić, učenik osmog razreda s radom Ono si što slušaš pod vodstvom mentorice Diane Brcković.

Svim učenicima OŠ Dragutina Domjanića i OŠ Ksavera Šandora Đalskog zahvaljujemo na sudjelovanju, a  učenicima i njihovim mentoricama čiji su radovi upućeni na Županijsko natjecanje Lidrano želimo puno uspjeha.

Fotografije scenskih nastupa

Tko je ukrao Isuseka?

Od ponedjeljka počinjem učiti

Jankićevi jadi

Ja sam debela

Da si blizu

objavio: Ana Furić   datum: 23. 1. 2014.