Područna škola Komin

Područnu školu u Kominu, školske godine 2023./2024. pohađa 12 učenika u 2 kombinirana razredna odjela. Nastava se odvija u jutarnjoj smjeni. Školska zgrada je izgrađena krajem XIX. stoljeća.

PŠ Komin

MAJKA TEREZIJA I ALOJZIJE STEPINAC - VJERONAUČNA GRUPA

Kroz mjesec velječu kroz dva školska sata na Vjeronaučnoj grupi  učenici prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda Područne škole Komin upoznali su se likom i djelom hrvatskog blaženika Alojzija Stepinca i svete Majke Terezije.

Na satu smo se upoznali sa životom Svete Majke Terezije koja je bila časna sestra koja je osnovala red Milosrdnica ljubavi koje djeluje i danas u svijetu. Za vrijeme svog ovozemaljskog života pomagala je siromašnima, bolesnima, djeci i svima potrebitima koji su se našli na njezinom životnom putu. Dobila je Nobelovu nagradu za mir te je svoj život podredila Bogu na način da je činila dobra djela. Nakon upoznavanja učenici su izvlačili misli Majke Terezije koje smo ukratko pokušali protumačiti i po njezinom primjeru naučiti kako to možemo primjeniti u vlastitom životu. :) One misli koje su nam se svidjele i koje su nam djelovale poticajno izložili smo na svom panou u razredu.

Nakon Majke Terezije drugi sat družili smo se s blaženim Alojzijem Stepincem koji je svoj život darovao Bogu i ljudima boreći se protiv političkih struja, ali na starni onih slabih i malenih. Alojzije Stepinac rodio se u Krašiću. Nakon zaređenja za svećenika jedno kratko vrijeme je bio i župni vikar u Crkvi Svetog Ivana Krstitelja u Svetom Ivanu Zelini. :)

Bio je zagrebački nadbiskup, te je dio života proveo u zatvoru. Premda je imao težak život nikad nije zaboravio na Isusa. Vjeroučenici su nakon upoznavanja života blaženog Alojzija Stepinca nacrtali ga te smo prekrasne likovne radove izložili na panou.

Blaženi Alojzije Stepinac, moli za nas!

Sveta Majka Terezija, moli za nas!

Izvještaj pripremila vjeroučiteljica Marta Houška

objavio: Ivana Gregurić   datum: 13. 2. 2017.