Što je produženi boravak?

"Produženi boravak je posebni oblik odgojno-obrazovnoga rada koji se organizira za učenike izvan redovite nastave" (Pravilnik o organizaciji i provedbi produženoga boravka u osnovnoj školi, 2019).

Produženi boravak ima svoja područja, zadaće i ciljeve za pojedini razred čijim je ostvarivanjem učenicima omogućen kvalitetan i aktivan boravak u školi. Istovremeno, učenicima se pruža skladan cjelovit emocionalni, socijalni, kognitivni i psihološki razvoj.

Naš produženi boravak pohađaju učenici od prvog do četvrtog razreda i organiziran je u učionici broj 17.

U njemu rade 3 učiteljice razredne nastave: Valentina Sušec (prvi razredi), Lucija Lisičak (drugi razredi) i Kristina Vrščak (treći i četvrti razredi).

Broj učenika se svake godine i tijekom godine mijenja ovisno o radnim uvjetima roditelja.

Boravak radi u dvije smjene naizmjenično: prijepodne (od 8:00 sati do početka nastave) i poslijepodne (od završetka nastave do 17:00 sati).

U cijenu produženog boravka su uključeni obroci (u jutarnjoj smjeni: zajutrak, doručak i užina, u poslijepodnevnoj: ručak i užina).

Što tamo radimo?

Vrijeme u produženom boravku je specifično zbog obaveza kojima učenici stječu radne navike, a to je pisanje domaće zadaće. Osim domaće zadaće, vježbanja i učenja, vrijeme je podijeljeno na slobodno i organizirano vrijeme. U tom periodu s učenicima se provode razne likovne, jezične i ostale radionice, odlazi se u šetnju, provode se različite igre koje doprinose cjelovitom razvoju učenika te ostale sadržajne aktivnosti.

Učenici tamo razvijaju temeljne kompetencije, istražuju, stvaraju, dizajniraju, uče kako učiti, razvijaju interes u svim područjima te razvijaju pravilne higijenske navike i ostalo.

« Ožujak 2021 »