Razredna nastava

Dobro došli u novu školsku godinu 2023./2024.! smiley

IZVJEŠĆE S VANUČIONIČNE NASTAVE NA TEMU VODA U TREĆIM RAZREDIMA

Učenici trećih razreda i članovi Ekološke grupe obilježili su Dan voda odlaskom na Vodovod u Biškupcu.

Na nastavi prirode i društva cijeli mjesec smo učili o vodama, radili plakate pa smo pošli  saznati kakao to voda dolazi do naših domova vodovodom. Iznad naše škole nalazi se spremnik vode koji smo razgledali, Na ulasku u spremnik Luka B. je rekao : „Ovdje miriši kao u toplicama!“ Gospodin Ivica Kudelić  koji nas je proveo i sve lijepo objasnio odmah je istakao da se voda mora pročistiti od mikroorganizama a učenici su znali da nam za to može poslužiti klor ili u manjim bunarima tablete za pročiščavanje.

Nakon kratkog razgleda spremišta laganom šetnjom otišli smo na izvorište Biškupec.

Putem je ova skupina đaka od 90 članova uočavala promjene u prirodi koje se događaju u proljeće, a svojim glasićima sve pse i kokice smo uzbunili i poremetili njihov uobičajeni dnevni ritam.

Kad smo stigli do Vodovoda učenici su se odmah sjetili da smo tu bili i lani kada smo promatrali izvor,korito,lijevu i desnu obalu  te ušće potoka Biškupec.

Ušavši u zgradu Vodovoda  vidjeli smo gdje se voda skuplja, taloži, filtrira i klorira prije nego što krene cijevima put naših domova.

Uz osvježenje sokovima koje su nam pripremili odlučili smo se za jedan Graničar na otvorenom.

Boraveći u prirodi đaci su uočili jednu žabu koju smo malo proučili te dvije kune koje su protrčale prema šumi. Na povratku u školu stali smo kod izvora da si napune svoje bočice čistom izvorskom pitkom vodom. Svjesni smo koliko smo bogati kada se tako možemo poslužiti vodom  s izvora koje ionako ima jako malo u prirodi i mnogi  su je željni. Ponosno smo na podatak da je naša zemlja 3. Po bogatstvu vode u Europi i 30. u svijetu.  Isto tako smo naučili da je moramo čuvati, ne zagađivati i učiti sve oko nas na pravilan odnos prema vodi. Učenici jako dobro znaju da smo sve to vodeno bogatstvo naslijedili od svojih predaka te ga moramo sačuvati za svije potomke.Cilj nam je samo na to stalno upozoravati odrasle jer nam se čini da oni to često zaborave.

Ostale slike možete pogledati u foto-galeriji!

Učiteljica: Vesna Bašić

objavio: Ivana Kožić   datum: 2. 4. 2014.

« Ožujak 2024 »