Vijesti iz knjižnice

PROJEKT "ČITAMO MI, U OBITELJI SVI"

Drugu godinu zaredom treći su se razredi uključili u nacionalni projekt "Čitamo mi, u obitelji svi". Prvi učenici u petak su naprtnjaču sa sedam knjiga odnijeli kući i tako počeli avanturu zajedničkog obiteljskog čitanja.

UČENICI 3.r. PŠ KOMIN I UČITELJICA MARINKA PISAČIĆ

"Čitamo mi, u obitelji svi" jedinstveni je projekt koje se provodi trudom školskih knjižničara, učitelja i ravnatelja u svim dijelovima Hrvatske. Svake školske godine učenici 3. razreda u školama koje su se prijavile za provođenje projekta u naprtnjači svojoj kući odnose sedam novih knjiga različite tematike namijenjene različitim dobnim skupinama. Kroz pet dana učenici, roditelji, braća, sestre, bake, djedovi i drugi članovi obitelji zajedno provode vrijeme čitajući knjige iz naprtnjače te razgovaraju o pročitanome.

UČENICI 3.B I UČITELJ LADISLAV HEGEDIŠ

Zašto su članovi obitelji uključeni? Zato što učenici najbolje uče, primaju nova znanja, nove navike i nove ideje kroz pozitivan primjer roditelja (i ukućana).

UČENICI 3.C I UČITELJICA SUZANA TUKŠA

Pozitivan stav prema čitanju i knjizi te primjer roditelja koji uživa u čitanju i vrednuje knjige kao nešto pozitivno potiče dječji interes za čitanje i knjigu. Nema kvalitetnijeg poticaja i učinkovitije metode svladavanja tehnike čitanja, nego kad učenik svakodnevno gleda svoje roditelje kako čitaju i kako uživaju u pročitanomu štivu.

UČENICI 3.A I UČITELJICA VALENTINA SUŠEC

Projektom „Čitamo mi, u obitelji svi“ roditeljima se skreće pozornost na činjenicu koliko je vrijedno i nezamjenjivo da tijekom svih nižih razreda budu uzor svojoj djecu u čitanju, umjesto da ih tjeraju na čitanje.

UČENICI 3.D I UČITELJICA ANA POTLAČEK

Škola je svojim sredstvima kupila knjige za projekt te je tako pokazala da prepoznaje, potiče i želi promovirati čitanje u obitelji kao važan i nezamjenjiv vid odgoja budućih čitatelja, i da itekako shvaća kako financiranjem svoje školske knjižnice namjenskim sredstvima, ne samo za lektiru, već i za sve ostale predmete, a posebice za rekreativno čitanja (čitanje iz užitka), što je u skladu s UNESCO-vim i IFLA-inim smjernicama za školske knjižnice, ulaže u budućnost svoje djece.

objavio: Maja Hunjadi Barišić   datum: 10. 2. 2019.

« Ožujak 2024 »