HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN 2018.

„Najvažnije na olimpijskim igrama nije pobijediti, nego učestvovati, kao što ni u životu nije najvažnija pobjeda nego borba. Velik je čovjek onaj koji ne osvaja nešto bez časne borbe.“

10. rujna, obučeni u boje olimpijske zastave, učenici razredne nastave obilježili su osnivanje Hrvatskoga olimpijskoga odbora, sjetili se olimpijskog gesla te ponovili i naučili nešto novo o olimpijskim igrama i hrvatskim olimpijcima.

Na satovima razrednika učenici su učili o olimpijskim igrama, njihovom početku i povijesti, o duhu olimpizma, zastavi, himni, geslu, vječnom plamenu, o olimpijskim sportovima danas te našim sportašima i medaljama. Prezentaciju su za njih osmislile, kao i ostatak aktivnost vezanih uz obilježavanje Hrvatskoga olimpijskoga dana, učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture Tanja Madžarac i Ivančica Valek. Cilj ovih aktivnosti bio je osvijestiti značaj sporta u svakodnevnom životu i cjelovitoj izgradnji osobnosti.

Kakav bi to bio sportski dan bez malo fizičke aktivnosti? Zabavili smo se potežući uže!

Hrvatski olimpijski dan u našoj školi!

10. rujna 2018. diljem cijele Lijepe Naše obilježava se Hrvatski olimpijski dan. I ove godine ponovo smo pokazali koliko su nam važni sportovi i aktivnosti. Učenici, profesori, profesorice, asistenti, domari i ostalo osoblje naše škole došli su u bijelim majicama i na taj ga način podržali. Bilo kuda, bijele majice svuda! Većina je učenika viših razreda sa svojim razrednicima pogledala prezentaciju koju su nam priredile profesorice kineziološke nastave Tanja Madžarac i Ivančica Valek. Svi smo se prisjetili i bili ponosni na naše superjunake, olimpijce koji su za našu domovinu osvojili medalje na olimpijskim igrama.

Fotografije i tekst: Martina Vrščak i Nikolina Trcak, 8.a

Hrvatski olimpijski dan - malo o povijesti

Učenici viših razreda obilježili su Hrvatski olimpijski dan obukavši bijele majice u znak bijele podloge na kojoj je ucrtano pet krugova olimpijske zastave. Danas je to već sveopće prihvaćen olimpijski simbol takozvanog „fair playa“, prijateljstva i mira. Ovaj dan promiče važnost bavljenja sportske aktivnosti. Olimpijske igre nastale su u Grčkoj koje su Grci priređivali u čast svom bogu Olimpu. Prve Olimpijske igre modernog doba održane su u Ateni 1896. godine i otada se održavaju svake četiri godine osim u doba Prvog i Drugog svjetskog rata, a kako se ukazala potreba i za natjecanja u zimskim sportovima, tako su i održane prve Zimske olimpijske igre u Francuskoj, u Chamonixu, 1924. godine.

Viktorija Ožeg, 7.d

objavio: Maja Hunjadi Barišić   datum: 10. 9. 2018.