POSJETILI SMO PARK ZNANOSTI U OROSLAVJU

Učenici naše škole su tijekom mjeseca studenoga posjetili  mjesto gdje je znanost zabavna-Park znanosti u Oroslavju. Posjet je organiziran kao izvanučionička nastava za učenike koji pohađaju dodatnu nastavu iz Kemije, Matematike ili su članovi Fizikalne, Biološke i Prirodoslovne grupe.

Učenike je kroz Park znanosti proveo kreator, osnivač, gospodin Luka Veverec, koji je na interesantan način, pomoću izloženih eksponata, učenicima objasnio određene prirodne zakonitosti.

Nakon predavanja učenici su imali vremena samostalno isprobati svaki izloženi eksponat.

Kako su naši učenici doživjeli ovaj posjet pročitajte u nastavku.

Helena Buzjak, 6.c

U petak, 9.11. 2018., išli smo na izvanučioničku nastavu u Oroslavje, u Park znanosti. Taj park je jedno dvorište koje se čini dosta malo, ali kada kreneš u obilazak kao da postaje sve veće i veće. Na toj izvanučioničkoj nastavi sudjelovale su dodatne grupe iz Matematike, Kemije, Fizike i Prirodoslovna grupa. Kada smo stigli u Oroslavje, dočekao nas je jedan voditelj koji nas je vodio po parku. Mnogo smo toga saznali uz smijeh i uz šalu, a sve što smo saznali nam je bilo jako zabavno. Cijeli obilazak po parku uz voditelja trajao je oko 50 minuta, a poslije smo imali slobodno i sami istraživali po parku. Saznali smo kako možemo šaptati na daleko, a da se čujemo, kako ćemo izgledati za 50 godina, kako nastaje crtić, kako od dvije katete pravokutnika dobivamo jednu hipotenuzu pravokutnika, kako hladnoća i toplina utječu na plastične perlice (razina se povećava i smanjuje), kako odsvirati europsku himnu na željeznim stupovima, kako masa utječe na kretanje predmeta i još mnogo toga. Nešto što je većini bilo najstrašnije je to kako ćemo izgledati za 50 godina, a to zna samo naš partner kojeg smo gledali.  Svi smo bili oduševljeni i puni novih i zabavnih pojmova. Kao što smo saznali, sve će nam to trebati i sve ćemo to učiti već sutra!“

Laura Horvatin, 7.a

„Park znanosti  jako mi se svidio. Vodič Luka bio je vrlo zanimljiv i komičan. Objašnjavao je odlično. Kada sam kod kuće ispričala svoj dojam, odlučili smo obiteljski posjetiti Park.“

Martin Tokić, 7.a

„Bilo je zabavno i zanimljivo. Osnivač i voditelj bio je jako interesantan i vidi se da je uložio puno truda u stvaranje Parka.“

Karlo Smolić, 7.d

„Zanimljivo i poučno. Vodič odličan.“

Petra Dananić, 6.c

„Posjet Parku bio je zabavan. Najviše mi se svidjelo kako će moja prijateljica izgledati za 50 godina. Jako mi je drago što sam išla.“

Jura Šimunović, 6.c

„Bilo je puno zanimljivih eksponata i pokusa. Puno toga sam naučio.“

Posjet je organizirala učiteljica Nataša Hrbud-Puhelek, a u pratnji su bili učitelji/voditelji grupa: Irena Hrženjak, Marija Boban, Mateja Škledar, Dijana Stubičar i Kosta Radanović.

objavio: Martina Jug   datum: 28. 11. 2018.