UPISI U 1. RAZRED SREDNJE ŠKOLE

Dragi moji (naši) osmaši!

Nadam se da ste mi dobro. Učitelji kažu da je velika većina vas jako dobra u Nastavi na daljinu. Ima i onih koji se još uvijek "traže" (i ne nalaze), ali zato su tu učitelji (posebno razrednici) koji će vas podsjetiti na sve ono što je bitno - kada vi zaboravite na to. smiley

Kako ne biste mislili da smo zaboravili na vaše upise, javljam da se u sustavu događaju pripreme. Ovih dana ažuriraju se podaci upisnih povjerenstava škola te se pripremaju odluke i dovršava Plan strukture upisa u školskoj godini 2020./2021.

Vaše upise budno će pratiti i voditi vaši razrednici te ćete od njih dobiti pravovremene i dobre informacije. Sve razrednice vrlo su dobro upućene u postupak upisa, a danas sam se sjetila da ste još u 7. razredu imali roditeljski sastanak na temu upisa u srednju školu, na kojemu je kolegica Marija Ujlaki predstavila roditeljima što je sve važno znati da biste se upisali u željenu srednju školu. (To ne znači da ste sve zapamtili s toga roditeljskoga sastanka, nego da su učiteljice već TADA znale kako treba brinuti o vašim upisima. wink)

Na početku će to biti samo provjera vaših podataka koje smo do sada unijeli u e-Maticu (osobni podaci, svjedodžbe, ocjene u svjedodžbama ...).

Upisi u srednje škole postaju aktualni krajem svibnja i tijekom lipnja.

Budite mirni. I opušteno radite. Za sada je vaš jedini zadatak marljivo izvršavati ono što učitelji od vas traže u Nastavi na daljinu i nastojati dati sve od sebe kako biste imali što bolje ocjene na kraju ove školske godine. Ocjene su ono što vam je za upis u srednju školu najvažnije.

Komunicirajte s učiteljima, pitajte ih, javljajte im se, sudjelujte u radu, istražujte, budite kreativni, tražite objašnjenja, nudite rješenja, premostite zajedno moguće poteškoće.

Vjerujem da ste do sada već postali samostalni u ovom obliku nastave. Bravo! smiley

Jako, jako nedostajete u školi, ali sam ponosna na vas, drage mlade ljude, što ste se u novim okolnostima izvrsno snašli. I molim one koji to još nisu, da nam se pod hitno pridruže i pokažu svoje vještine, znanja, umijeća, sposobnosti.

Od srca vas pozdravljam! Budite mi dobro! smiley

objavio: Gordana Čosić   datum: 11. 5. 2020.