Osvrt iz kuta jednog natjecatelja - Županijsko natjecanje iz tehničke kulture

Učenik Pavel Golec (8.b) napisao je osvrt na natjecanje na kojem je osvojio 1. mjesto - Županijsko natjecanje iz tehničke kulture.

Cijeli osvrt pročitajte u 'opširnije'.

Županijsko natjecanje iz tehničke kulture

Modelarstvo Uporabnih tehničkih tvorevina

- Osvrt iz kuta jednog natjecatelja -

5.3.2021. moj mentor Vinko Gavran i ja krenuli smo na Županijsko natjecanje iz tehničke kulture. Natjecanje se održavalo u Kloštar Ivaniću u OŠ braće Radića.

Kada smo došli, uz sve mjere zaštite od korona virusa, prvo smo se prijavili i  doručkovali. Nakon toga sam pripremio stvari i pribor za početak rada. Prvo sam pisao pismenu provjeru koja je trajala 45 min. U provjeri su bili zadatci malo teži od testa iz Tehničke kulture na redovnoj nastavi. Nakon pisane provjere imao sam 15 minuta za odmor i za pripremu pribora i alata za početak izradbe praktične tvorevine. Alat i pribor koji sam koristio za izradbu praktične provjere su: stroj za piljenje drveta, brusni papir raznih granulacija, male bravarske rašpe (turpije), štipaljke, stege, ljepilo, kutnik, ravnalo, gumice za pričvršćivanje i AKU bušilicu. Nakon 15 minuta krenuo sam s praktičnim zadatkom. Zadatak je bio napraviti dječju igračku klackalicu. Prvo sam izrezao sve dijelove (pozicije) klackalice. Nakon rezanja sam sa brusnim papirima i malim bravarskim turpijama izbrusio i dodatno obradio svaki dio (poziciju) klackalice. Kada sam sve obradio prema zadatku, sastavio sam klackalicu prema sastavnom crtežu uz postupak lijepljenja. Provjerio sam funkcionalnost svoga uratka i ustvrdio da odlično funkcionira i da je izrađen u skladu sa svim pravilima i normama, što dokazuje i to da sam od mogućih 50 od Povjerenstva dobio 49 bodova. Pospremio sam radno mjesto i završio s praktičnom radom. Na red je došla i pauza od 5 minuta nakon koje sam se pripremio za prezentacijsku obranu svoga praktičnog rada usmenim izlaganjem. Kada je sve bilo gotovo, slijedio je ručak. Nakon ručka sam se malo prošetao oko škole. Sa mnom su bili i moji suparnici i jedna gospođa iz Povjerenstva koja nam je rekla rezultate. Rekla je da Glumac (Pavel Golec) bio prvi s najviše bodova. Nakon rezultata dobili smo nagrade i krenuli kući. Zvali smo našu ravnateljicu Gordanu Čosić i javili joj izvrsne rezultate. Tu je bio završetak mojega natjecanja.

Zahvalan sam svome mentoru Vinku Gavranu što mi je omogućio polazak na natjecanje i što me je dobro naučio sve što mi je trebalo za natjecanje za koje sam bio stvarno zainteresiran.

osvrt napisao: natjecatelj, učenik 8.b razreda, Pavel Golec

objavio: Marina Sever   datum: 30. 3. 2021.

« Svibanj 2024 »