Međunarodni kviz Remembering Shakespeare

Predsjednica Društva "Naša djeca" (Zelina), gospođa Jasna Novaković Marković, danas je uručila našim učenicama, Tei Andričić i Ani Banovec, zahvalnice za sudjelovanje na Međunarodnom kvizu Remembering Shakespeare. Ne samo da su dobile zahvalnice, već su dobile i vip ulaznice za izložbu Bodies 2.0 - Veličanstveni svemir u nama. heart

Sve o kvizu, sudjelovanju i dojmu samih učenica pročitajte u nastavku obavijesti.

Društvo "Naša djeca" iz Zeline kontaktiralo je školu s upitom za sudjelovanje na Međunarodnom kvizu Remembering Shakespeare. Srećom, imali smo dva asa u rukavu. Dvije izvrsne učenice u poznavanju hrvatskoga jezika (koje jako vole čitati), ali i izvrsne u poznavanju engleskoga jezika (obje su sudjelovale na županijskoj razini natjecanja iz engleskoga jezika). Učenice su rado pristale na dodatno proučavanje života i djela Williama Shakespaera, dogovorile literaturu sa svojom učiteljicom Engleskoga jezika Ivanom Sever Divić, odradile nekoliko virtualnih sastanaka sa ostalim sudionicima i Kristianom Nasteskim te se samostalno pripremale za kviz.

Te dvije izvrsne učenice naše škole su Tea Andričić i Ana Banovec iz 8.a razreda koje su 23. travnja 2021. godine sudjelovale su na Međunarodnom kvizu pod nazivom Remembering Shakespeare.

Organizator kviza je bila St Mark's School iz Indije na čelu s Geetom Ryan. U kvizu je sudjelovalo 29 natjecatelja iz 7 zemalja (Pakistan, Indija, Slovenija, Rusija, Singapur, Filipini i Hrvatska). Cilj kviza bio je promicanje znanja o engleskom piscu Williamu Shakespeareu, te virtualno druženje učenika iz različitih dijelova svijeta. Kviz je održan u 8:30 h po našem lokalnom vremenu putem internet platforme MS Teams. Odvijao se u dva kruga; prvi krug je bio eliminacijski, a u drugom krugu se natjecalo osam najboljih natjecatelja. Sudionici kviza bili su učenici osnovnih i srednjih škola.

Kako su naše učenice doživjele pripremu i sudjelovanje u kvizu, pročitajte ovdje:

''Rememebering Shakespeare was a great experience. I had a good time while researching and learning about Shakespeare and his plays and it was fun speaking with people with different accents from all around the world.'' Ana Banovec

''Rememebering Shakespeare was an experience throuhg which I not only learned about Shakespeare but also about people who competed with me and their country's culture. It was an interesting and fun experience.'' Tea Andričić

Hvala DND Sveti Ivan Zelina na pozivu za suradnju i uključenju naših učenica u vaše projekte. Vjerujemo da je ovo samo početak jedne divne suradnje! smiley

objavio: Marina Sever   datum: 17. 6. 2021.

« Svibanj 2024 »