UČENICI 2.B RAZREDA POSJETILI SRČEKO - NOVI DOM UDRUGE SRCE

Učenici 2. b razreda i njihova učiteljica Vesna Bašić posjetili su Udrugu Srce i njihov novi prostor u kući Srčeko. Svoje dojmove podijelili su s nama. Pročitajte ih!

POSJET UČENIKA 2.B UDRUZI SRCE

Danas smo posjetili članove Udruge Srce u njihovoj novoj kući Srčeko.

Najprije smo Vidjeli Poklon galeriju i Ured koji se nalaze na Trgu Ante Starčevića, gdje nas je dočekala predsjednica Udruge Đurđa Penava. Nakon toga uputili smo se prema novoj kući Udruge koja se zove Srčeko. Jutro je bilo maglovito,  ali sve  nam je bilo ljepše kada smo došli u kuću Srčeko. Članovi su nas već čekali  da zajedno krenemo na  jutarnje razgibavanje. Nakon toga je slijedila kratka pauza za klipiće, mandarine i sok.  Saznali smo kojim se aktivnostima članovi  bave preko tjedna. Otpjevali smo zajedno pjesmu Kad si sretan, vidjeli smo njihov dnevni boravak, prostoriju za vježbanje,  kreativnu radionicu za izradu raznih suvenira koje zatim prodaju na izložbama. Svaki učenik dobio je malo keramičko srce za uspomenu.  Jako zanimljiv susret bio je s logopedicom Renatom pri čemu su učenici vidjeli i isprobali načine na koje se dolazi do pravilnog izgovora glasova.

Nadamo se da smo im bar malo uljepšali svakodnevicu. Uz obećanje da ćemo ih ponovo posjetiti na proljeće na njihovom novom igralištu, krenuli smo prema škole.

Evo nekoliko učeničkih komentara na naš današnji susret:

• Jako su mi se svidjeli  njihovi  lijepi WC i kupaona.
  • Bilo mi je super kad smo vježbali svi zajedno.
  • Iznenadio sam se kad sam vidio da imaju logopeda.
  • Jako su me razveselili  pokloni.
  • Očekivao sam da ih ima više na radionicama.
  • Veseli me što vole pjevati i razgovarati s nama.
  • Meni je bilo super kad nas je teta masirala.
  • Koji super nakit izrađuju u radionici - ona kućica za ptičice je baš cool!
  • Imaju jako puno prostora i čak dva dnevna boravka!

Stella Šimunec

Danas smo bili u Udruzi Srce. Bilo nam je drago što smo posjetili bolesne. Razgledavali smo njihove nove prostorije. Malo smo s njima vježbali. Lijepo su nas počastili. Saznali smo da od njih možemo kupiti razne poklone  – slike, šalice, zdjelice.

Ana Šelko

Danas smo posjetili Udrugu Srce.  S našom učiteljicom Vesnom zajedno smo išli u njihov  novi dom. Razgledali smo sve prostorije. Prvo smo posjetili kuhinju gdje smo jeli mandarine, kiflice i popili sok. Zatim smo krenuli u dnevni boravak i pjevali pjesme. Cijeli razred je posjetio i sobu za vježbanje. Tamo su sprave i jedna teta nas je izmasirala. Udruga Srce ima i logopeda. Vidjeli smo i aparat pomoću kojeg se vježba izgovor slova. Na kraju smo posjetili i radionicu u kojoj se izrađuju čestitke i razni ukrasi.

Eugen Pletković

Bili smo u posjeti novom domu Udruge Srce. Udruga Srce pomaže djeci s poteškoćama u govoru, pisanju i čitanju. U svojoj novoj kući imaju puno prostora za igru, vježbanje, crtanje.

Najviše mi se svidjela masaža.

Bruno Hrupec

Bio je jako tmuran dan. Išli smo u Udrugu Srce. Svi su nas jako veselo dočekali. S njima smo vježbali, kao na satu tjelesnog, i jeli smo klipiće.

Mogli smo  izabrati njihov ručni rad. Ja sam odabrao autić. Bilo mi je jako lijepo, zato jer sam upoznao nove prijatelje. Rado bih ponovio ovaj susret.

U privitku možete pogledate i zajedničke fotografije.

Učenici  2. B i učiteljica Vesna Bašić

objavio: Gordana Čosić   datum: 13. 11. 2012.