Novinarska grupa

INTERVJU S UČITELJICOM IVANOM GORIČKI, Mateja Petrinjak i Antonija Dužaić, 6.d, voditeljica učiteljica Martina Jug

Učiteljica matematike Ivana Gorički naša je najdraža učiteljica jer se voli smijati i družiti s učenicima. Nadamo se da ćete saznati ponešto o učiteljici  što biste željeli znati.

1. Kakav je osjećaj raditi u školi u kojoj ste Vi bili učenica? Koliko godina radite u Osnovnoj školi Dragutina Domjanića i u kakvom ste odnosu s kolegama koji su bili Vaši učitelji?

U školi u kojoj sam bila učenica prekrasno je raditi, zato jer se sigurno jednom na dan sjetim kako je meni bilo u školi i lijepo se vratiti u djetinjstvo. U OŠ Dragutina Domjanića radim već pet godina i u prijateljskom sam odnosu s kolegama koji su bili moji učitelji. Kada mi zatreba pomoć ili kada nešto ne znam, oni mi uvijek pomognu ili odgovore na moja pitanja.

1. Što Vas je potaknulo da budete učiteljica matematike?

Cijeli svoj život željela sam biti stjuardesa i putovati po svijetu, no u 4. Razredu srednje škole odlučila sam otići na Učiteljsku akademiju i postati učiteljica razredne nastave. U to su vrijeme donijeli zakon da se mora odabrati jedan izborni predmet, a kod mene je to bila matematika. Kad sam završila studij, radila sam kao učiteljica matematike. Tada sam odlučila da ću nastojati svim učenicima kojima budem predavala, približiti matematiku da im bude lagana i zabavna, a ne teška i dosadna.

1. Kakav je Vaš odnos prema učenicima?

Mislim da bi to bilo bolje pitati nekoga od učenika, ali pokušavam svima biti učiteljica i prijatelj.

1. Koja Vam je bila najdraža učiteljica dok ste bili učenica i zašto?

Ne mogu izabrati najdražu učiteljicu, zato jer sam voljela ići u školu, a svaka je učiteljica ostavila neki trag u mom životu.

1. Koji predmet Vam je bio najlakši, a koji najteži?

Najlakši predmet mi je bila matematika, zato jer sam samo trebala vježbati, a ne učiti napamet, a najteži predmet mi je bila povijest, zato što sam morala znati sve godine napamet.

1. Mnogi učenici plešu u folklornoj sekciji koju Vi vodite. Odakle ljubav prema folkloru i kako ju prenosite na druge učenike?

Obožavam plesati, a plešem u folkloru od svoje treće godine. Pokušavam im prenijeti tu ljubav prema folkloru, ali ne znam uspijevam li u tome.

1. Volite li se družiti? Kakav bi po Vašem mišljenju trebao biti najbolji prijatelj?

Obožavam se družiti s prijateljima i biti u društvu. Najbolji prijatelj bi trebala biti osoba na koju se možeš osloniti u raznim situacijama, bile one dobre ili loše, netko kome ne moraš objašnjavati je li ti dan dobar ili loš, nego sve pročita iz tvog pogleda, s tobom se smije kad si sretan i tješi te kad si tužan.

1. Volite li gledati filmove? Koji su Vam najdraži? Koji film biste preporučili mladima?

Obožavam gledati filmove i ići u kino. Volim filmove koji na kraju imaju skrivenu poruku koja ti može pomoći u životu. Jedan od najbolji filmova mi je film Male žene jer se u cijelom filmu isprepliće prijateljstvo u životu četiriju sestara. Sviđaju mi se i filmovi koji su popularni među vašim vršnjacima, poput Sumrak sage.

1. Volite li čitati knjige?

Čitati knjige malo manje volim, ali ponekad pročitam neku dobru knjigu. Najdraža mi je knjiga Petar Pan koja govori o bezbrižnosti djetinjstva i o neizbježnom odrastanju.

1. Što volite raditi u svoje slobodno vrijeme?

Volim ići u kino, družiti se s prijateljima, plesati, shoppingirati i obožavam putovati. Da mogu, proputovala bih cijeli svijet i upoznala različite ljude i kulture.

1. Što biste poručili učenicima/učenicama koji žele postati učitelji/učiteljice matematike?

Svima bih poručila da odaberu posao koji će moći raditi sa srcem. Koliko god dan bio tmuran, djeca mi ga mogu uljepšati.

Mateja Petrinjak i Antonija Dužaić, 6. d

objavio: Martina Jug Ana Furić   datum: 17. 5. 2014.

« Svibanj 2024 »