Međunarodni projekti

Naša škola već 3. godinu aktivno sudjeluje u međunarodnim eTwinning projektima.

eTwinning je jedna od aktivnosti potprograma Erasmus +, Programa za cjeloživotno učenje.

www.eTwinning.net je portal namijenjen međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole. Sam portal www.eTwinning.net služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola.

Najveće prednosti eTwinninga su:

• Fleksibilnost - učitelji i učenici sami određuju tempo koji im najviše odgovara.
  • Jednostavnost - za prijavu na portal nema papirologije. Prijava traje par minuta, isto kao i registracija projekta. Portal nudi različite alate koji učiteljima olakšavaju i omogućavaju provedbu projekta. Kada se započnete projekt, otvara se mogućnost korištenja „Twin space-a" - platforme koja nudi prostor za razmjenu dokumenata, fotografija, učeničkih uradaka, brbljaonice za učitelje i učenike, mogućnost vođenja bloga projekta itd.
  • Sigurnost - eTwinning je sigurno i provjereno on-line okružje za učitelje i učenike (provjerava se da li su prijavljene osobe učitelji u navedenim školama.

eTwinning Plus multilateralni seminar u Poljskoj

Agencija za mobilnost i programe Europske unije

Kao predstavnik naše škole sudjelovala sam na eTwinning Plus multilateralnom seminaru u Poljskoj (Gdansk) od 11. do 14. rujna ove godine. Aktivnosti je financirana u okviru programa Erasmus+, eTwinning od strane Europske unije preko Agencije za mobilnost i programe EU.

Na seminaru je sudjelovalo 60-ak učitelja iz Armenije, Azerbajdžana, Hrvatske, Češke Republike, Francuske, Njemačke, Malte, Moldavije, Norveške, Poljske, Španjolske, Švedske, Tunisa i Ukrajine.

Cilj seminara je bio pronalazak partnera za pokretanje eTwinning projekata. I naša škola ove godine po prvi puta pokreće međunarodni eTwinning projekt pa je ovo bila prilika za lakši pronalazk partnera sa kojim ćemo projekt pokrenuti. Tijekom aktivnosti pronalaska partnera povezala sam se sa učiteljicom s Malte s kojom će naša škola pokrenuti projekt.

Osim aktivnosti pronalaska partnera za projekt, na seminaru su održane zanimljive i korisne radionice (IKT alati u nastavi i projektima, rad s novim TwinSpace portalom, rad na eTwinning Desktop portalu) te nekoliko predavanja.

Više o samom seminaru možete pročitati ovdje.

objavio: Iva Kart   datum: 22. 9. 2014.