ŽUPANIJSKA SMOTRA LIDRANO 2024

Županijska smotra LiDraNo 2024. održana je 27. veljače 2024. u OŠ Ljubo Babić u Jastrebarskom

Našu školu predstavljale su Chiara Golubić (7. a), Tamara Čehulić (6. b), Aristea Tadić (7. b) i Veronika Pomper (8. b). (Ovim se redom djevojke pojavljuju na sljedećoj fotografiji. smiley)

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa, nastupile su Tamara Čehulić i Chiara Golubić.

Tamara Čehulić, čija je voditeljica učiteljica Gordana Vučković Bikić, izvela je monolog iz Shakespeareovog Hamleta i oduševila publiku i povjerenstvo.

Chiara Golubić, čija je voditeljica učiteljica Marina Sever, recitirala je pjesmu Ratka Zvrke Moja staza te dobila vrlo lijepe komentare stručnoga povjerenstva.

U kategoriji skupnih nastupa nastupile su Tamara Čehulić, Aristea Tadić i Veronika Pomper, a vodila ih je učiteljica Gordana Vučković Bikić. Izvele su dramski tekst Mire Gavrana Sladoled u kojemu su kroz različite životne faze prikazale odnos majke i kćeri. Tekst je za potrebe ove Smotre prilagodila učiteljica Gordana Vučković Bikić. Povjerenstvo se posebno osvrnulo na glumu kojom su oživjele likove u različitim životnim fazama te pohvalilo nastup naših učenica.

U kategoriji literarnoga rada sudjelovala je Veronika Pomper, čija je voditeljica Gordana Čosić. Veronika se predstavila kriminalističkom pričom Slučaj čudnovatog rupčića.

U kategoriji novinarskoga rada sudjelovala je Veronika Pomper, čija je voditeljica Gordana Čosić. Veronika je napisala problemski članak na temu Potiče li školski sustav kreativnosti i individualnost.

Veronikine radove možete pronaći u prilozima ove objave i uživati u čitanju.

PRIJEDLOG ZA DRŽAVNU SMOTRU

Za Državnu smotru LiDraNo 2024. predložene je Tamara Čehulić (voditeljica Gordana Vučković Bikić) s monologom iz Hamleta. Nakon što je izvela monolog, pristizale su pohvale sa svih strana. Čak su i učenici kojima je Tamara bila konkurencija na natjecanju, nakon nastupa prilazili Tamari i govorili koliko ih je oduševio njezin nastup. Stručno povjerenstvo, u obraćanju na okruglom stolu, istaknulo je da su Tamara i njezina mentorica srušile sve predrasude u izboru tekstova jer su svi bili skeptični kada su pročitali da će učenica šestoga razreda izvesti monolog iz Hamleta. Sve pohvale mogu se podcrtati komentarom jedne od članica povjerenstva: "Gledala sam puno puta profesionalne glumce kako izvode ovaj monolog, vjeruj mi, mnogi bi se mogli sakriti pred tvojom izvedbom!"

Za državnu smotru predložena je Veronika Pomper (voditeljica Gordana Čosić) sa svojim novinarskim radom Potiče li školski sustav kreativnost i individualnost. Članovi povjerenstva na okruglom stolu istaknuli su kako Veronikin rad sadrži sve što jedan novinarski rad treba sadržavati: tema je prikazana jasno, kritički, promišljala je, navodila primjere, iznijela osobni stav.

Čekamo poziv na Državnu smotru LiDraNo 2024. i nosimo prekrasne uspomene na ovaj dan.

Bio je to jedan vrlo lijep dan za sve nas. I učenice i mentorice (voditeljice). Sve naše djevojke za svoje su nastupe i radove dobile sjajne povratne informacije i publike i Povjerenstva.

Posebno je lijep osjećaj raditi s učenicima nešto u čemu uživaju i učenici i učitelji. Pripremati dramske nastupe i scenske izvedbe, tisuću puta provjeriti bi li nešto moglo drugačije, bolje, a pri tome se puno družiti, veseliti susretima na grupi... Baš kao i pisati priče, zajedno stvarati.

Pratiti učenike na natjecanja i smotre, uvijek je i čast i ponos.

Od srca čestitamo Chiari, Aristei, Tamari i Veroniki i njihovim mentoricama! smiley

Jako smo ponosni na njih! smiley

objavio: Gordana Čosić   datum: 3. 3. 2024.